Ładowanie

S20E06 Nasze weekendowe aktywności

S20E06 Nasze weekendowe aktywności

Taki niby zwykły czerwcowy weekend, a jednak trochę w materii modelarskiej się podziało w naszym Stowarzyszeniu👇

👉W sobotę po południu spotkaliśmy się w stałej miejscówce, czyli u Sklepowego na naszej miesięcznicy. Tematem przewodnim był oczywiście 16 Inowrocławski Konkurs Modelarski, który już za niespełna dwa tygodnie. Dyskutowano o tym, co już jest przygotowane oraz o tym kto i co jeszcze musi wykonać. Na szczęście wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i mamy nadzieję, że wszystko będzie dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

👉Podczas naszego spotkania zbliżający się konkurs nie był jednak jedynym tematem, gdyż pojawił się człowiek z gitarą🎸, a nawet dwoma gitarami. Z recitalu jednak niewiele wyszło. Boguś niby coś próbował tworzyć, ale jednak gitary nie chciały stroić🤷.

👉Jako, że nie samym modelarstwem człowiek żyje, to wśród obecnych pojawił się temat nadchodzących spotkań żużlowych🏍️. Jak zaczęliśmy rozmawiać, to wróciliśmy wspomnieniami do lat 80. ubiegłego wieku. Okazało się, że młodzieży zgromadzonej na spotkaniu jeszcze długo nie było na świecie.

👉Poza tym cofnęliśmy się do konkursu w Mosonmagyarovar🇭🇺, oj długo jeszcze będziemy go wspominać. Były dyskusje na temat wyższości jednych farb modelarskich nad drugimi. Padły też deklaracje zakupu nowych narzędzi✂️ przez kilku członków. Ale to zbyt długa historia.

👉Tego samego dnia ale już przed południem miała miejsce wizyta ekipy ISMR w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy gdzie odbywała się dwudniowa wystawa modeli pt. Manewry Modelarskie. Kilku członków naszego stowarzyszenia na zaproszenie organizatora również zaprezentowało swoje modele🚗🛳️🚙✈️🚁 – Marek, Marcin (nowy członek od wczoraj), KosA i Boguś. Wystawa przyciągnęła wielu mieszkańców miasta i okolicy.

👉Dodatkową atrakcją, która cieszyła się największą popularnością wśród najmłodszych🧒 były zdalnie sterowane modele przywiezione przez modelarzy z Ciechanowa. Ich stanowisko na dziedzińcu muzeum było oblegane przez cały czas trwania wydarzenia.

I tak nam minął kolejny weekend.

📢PS. Pamiętajcie zgłosić swoje modele na tegoroczna edycję IKM❗

Share this content: