Ładowanie

Nowy Tomyśl po raz ósmy

Nowy Tomyśl po raz ósmy

Jak zawsze w połowie marca, nie wypada nie wybrać się do Nowego Tomyśla na kolejną – ósmą już – edycję, Konkursu o Puchar Burmistrza. W tym roku wybraliśmy się razem z Bodziem „Puchaczem”. Nasz wyjazd był jednak dość nietypowy, a mianowicie po przyjacielsku, wspomóc organizatorów w sędziowaniu, bez własnych ulepków. Zdecydowanie rekompensuje to atmosfera, świetna organizacja i przyjazd wielu modelarzy, autorów modeli no i oczywiście wydawców. Jak zawsze tak i tym roku wszystko zdecydowanie dopisało! No i oczywiście modele, a było ich w tym roku 520. Fakty były i znane ale też sporo takich na których można było „zawiesić oko”.

Jak zawsze osobne piętro przeznaczone było dla modeli żaków i młodzików którzy tradycyjnie nie zawiedli, reprezentując modelarnie z całego kraju.

W trakcie konkursu można było podziwiać wystawę prac Waldemara Górskiego i Piotra Forkasiewicza, oraz wysłuchać wykładów, z Bogusiem skusiliśmy się na ten o wodnosamolotach i nie był to zmarnowany czas.

Pobyt miedzy modelami urozmaicał jeżdżący i zbierający datki na olej robot.

Wśród wystawionych modeli naszą ISMRową nagrodę jednogłośnie przyznaliśmy Marcinowi Grzesiukowi za IS12-P40 „Agata”.

Dodatkowo w formie bardziej rozrywkowej odbyła się kategoria specjalna „Nieukończony model starszy niż Przedwieczny” no i tutaj też pojawiło się kilka „perełek” a wygrał ją model „Rodneya” kolegi z Wielkopolskiej Pyry. Zasłużenie bo był to model typu „ze świecą szukać”

A podsumowanie??? Warto było się wybrać a jeżeli czas i zdrowie pozwolą powtórzymy to.

PiotreG

Share this content: