Ładowanie

Kartonowa Syrenka

Kartonowa Syrenka

Ostatni weekend lutego to pierwszy w tym roku konkurs,” Kartonowa Syrenka”. Zanim napiszę o konkursie  to słowo przeprosin dla tych którzy zdecydują się przeczytać tą relację, za tak duże opóźnienie w jej opublikowaniu. Wynika ono z dosyć niefortunnego dla mnie zbiegu okoliczności., który mam nadzieję już się nie powtórzy.  Ale o konkursie.

Była to druga edycja „Syrenki” Odbyła się budynkach Gminy Ursynów. Sala fajna i dobrze oświetlona, jednak jak się okazało po frekwencji trochę mała. Ale jak wynika ze słów Burmistrza Ursynowa ,  na zakończeniu konkursu, frekwencja została zauważona i w przyszłym roku obiecał udostępnienie większej sali. A modeli zebrało się ponad 500! Przywieźli  je modelarze praktycznie z całej Polski. Można i było i pooglądać  i pogadać…..zdecydowanie też dopisali wystawcy . Było sporo pokus i jak zauważyłem naprawdę duży ruch. Pewnie wielu kolegów poległo z postanowieniem o nie kupowaniu. Poległem i ja,  ale nie mogłem się oprzeć modelowi „Generała Zaruskiego”.

Pojawiła się też ciekawostka modelarska w postaci wykorzystania technik modelarskich na ….samochodzie. Efekt świetny!

Przyznam się że dla mnie trochę zaskoczeniem były zapisy regulaminu dotyczące rozgraniczenia na model w standardzie z dodatkową podstawką,  która już przenosiła go do odpowiedniej grupy dioram. Przyznać jednak trzeba, że organizacyjnie chłopaki mieli to dopięte bardzo dobrze i wszystkie niejasności można było wyjaśnić na miejscu, a Ci którzy mieli wątpliwości mogli dokonać korekty rejestracji.

O modelach nie będę się rozpisywał, bo po pierwsze było naprawdę sporo perełek a po drugie….jak je opisywać…..Nic nie zastąpi obejrzenia ich „na żywo” , nie pomoże też pewnie tych kilka zdjęć, bo fotograf ze mnie jeszcze słabszy niż modelarz.

W mojej skromnej ocenie była to naprawdę UDANA inauguracja sezonu!

Share this content: