Ładowanie

XIII Festiwal Kultury Modelarskiej – Olsztyn 2024

XIII Festiwal Kultury Modelarskiej – Olsztyn 2024

Zgodnie z wczorajszą obietnicą dzisiaj dzielimy się naszą relacją z XIII Festiwal Kultury Modelarskiej 👇

🗨️W miniony weekend członkowie naszego stowarzyszenia odwiedzili Olsztyn z racji odbywającego się tam XIII Festiwalu Kultury Modelarskiej. Organizatorem wydarzenia było Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy „Warmia” i MOK Olsztyn. Przestrzeń, w której prezentowano modele udostępniło kolejny już raz Muzeum Nowoczesności mieszczące się w dawnym Tartaku Raphaelsohnów.

🗨️Już w piątek – 5 kwietnia – niczym straż przednia przybył do Olsztyna Bartek. W sobotni ranek jako pierwsi dotarli Eryk, Wojtek i Marek. Na samym końcu peleton zamknęli Adam, Krzysiu i Marcel. Po rozłożeniu modeli na stołach część z nas udała się zwiedzać rynek i zamek, gdzie można było wejść do komnaty, w której mieszkał Mikołaj Kopernik. Najdalej tego dnia w podróż wybrał się Bartek, który odwiedził Wilczy Szaniec pod Kętrzynem. Dodatkowo, ci którzy po raz pierwszy dotarli na ten konkurs, zwiedzili również ekspozycję stałą Muzeum Nowoczesności, prezentującą rozwój miasta ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań technicznych i technologicznych z XIX i XX w. – m.in. elektryczności, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Warto podkreślić, że w muzeum znajduje się kilka bardzo ciekawych makiet, które stanowią nie lada gratkę dla modelarzy.

🗨️Wieczorem wraz z modelarzami z różnych zakątków kraju udaliśmy się na spotkanie integracyjne w pubie Vinyl. Gwar rozmów przy akompaniamencie złotego trunku niósł się na dwóch poziomach pubu. Licznie przybyli modelarze rozmawiali nie tylko o swojej pasji lecz również na zwykłe przyziemne tematy, które często kończyły się szczerą, głośna salwą śmiechu.

🗨️Kolejnego dnia z samego rana udaliśmy się sprawdzić na salę wystawową, czy sędziowie docenili chociaż jeden z naszych modeli. Jak się okazało wyróżnienie zdobył Bartek i Krzysiu. Dodatkowo na festiwal przywieźliśmy modele niezrzeszonych modelarzy młodzików i juniorów – podopiecznych Michała Szaforza, które również zyskały uznanie sędziów.

🗨️Podsumowując wszyscy stwierdziliśmy, iż XIII edycja Festiwalu na pewno nie była w żadnym stopniu pechowa. Co więcej narobiła nam apetytu już na kolejną przyszłoroczną edycję, na którą z pewnością przybędziemy.

🗨️Poniżej⬇️ciekawa galeria zdjęć wykonanych przez Bartka prezentująca najciekawsze modele z olsztyńskiego festiwalu.

Share this content: