1:35 – 3,7 cm Flak 43 – Trumpeter
Prezentowany na zdjęciach model to drugowojenne niemieckie działo przeciwlotnicze kalibru 37 mm o nazwie Flakzwilling 43. Konstrukcja ta powstała z połączenia dwóch armat przeciwlotniczych Flak 43. Ich lufy umieszczono jedna nad drugą. Wzmocniona w ten sposób siła ognia zapewnia wysoką skuteczność rażenia celów. Do maja 1945 r. wyprodukowano zaledwie 390 sztuk tych armat.
Model składało się bardzo dobrze, wszystko pasowało, a instrukcja nie zawierała błędów. Najtrudniejszym krokiem w budowie było stworzenie kosza na łuski, gdyż element ten jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić. Pracochłonne było również pomalowanie dwudziestu jeden magazynków, które ustawiono na specjalnych stojakach i płycie podstawy.
W celu waloryzacji do modelu zaimplementowano dwie metalowe lufy od RB-Model oraz dwie skrzynki amunicyjne produkcji EMP3D.
Na złożony model nałożono szary podkład od Mission Models. Następnie obiekt pomalowano kolorem Dunkelgelb od Vallejo Air przy użyciu aerografu. W dalszej kolejności, inspirując się oryginalną historyczną fotografią, pokryto armatę kamuflażem w kolorze Olivgrun od Vallejo Air przy użyciu płaskiego pędzelka o szerokości 3 mm. Czynność ta miała odzwierciedlać nakładanie prowizorycznego kamuflażu w warunkach polowych na stanowisku bojowym przez obsługę działa. Co ważne, podobnie jak w przypadku oryginalnego egzemplarza, kamuflaż nałożono na całą armatę, a nie tylko na zewnętrzną stronę tarczy/osłony.
W dalszej kolejności model pokryto filtrem Tan for 3 Tone Camo od Mig-a. Nieco później wykonano „biedronkę” przy użyciu 2 odcieni Oilbrusherów od Mig-a. Następnie zastosowano Wash for German Dark Yellow od Mig-a. Delikatny chipping zrobiono przy użyciu rozjaśnionego Dunkelgelb od Vallejo Air i farby Chipping od Mig-a. Przetarcia do wytartej stali to zasługa użycia koloru Steel od Miga. Weathering wykonano poprzez wykonanie zachlapań – Turned Dirt, Fresh Mud i Loose Groud od Mig-a.
Bardzo chciałbym podziękować @Bartłomiej Berg za konsultacje dotyczące kolorystyki kamuflażu i formy jego wykonania 🙂 👍
Share this content:
Opublikuj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.