Ładowanie

XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych – Łambinowice

XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych – Łambinowice

3-5.11.2017

Do Łambinowic wybraliśmy się raczej wcześnie, bo startowaliśmy z Bydgoszczy przed piątą, ale w zaskakująco dobrych humorach. O wpół do szóstej byliśmy już u Wojtka który te humory nam jeszcze poprawił. Szybko dopakowaliśmy Dustera modelami chłopaków i dalej w drogę. W czasie drogi Krzysiek wprowadzał mnie w niuanse Łabanowskiego sędziowania i przed jedenastą byliśmy już na miejscu. Pogoda świetna, miejsce fajne i klimatyczne. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i wciągnęli na listę sędziowską. Trochę czasu zajęło nam rozstawienie modeli i ręczna rejestracja, bo jednak się w samochodzie niemało ich się zmieściło. W sumie wystawiliśmy 30 modeli. Potem szybkie logowanie w pobliskim motelu, gdzie jak się okazało apartamenty dzieliliśmy z chłopakami z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego. Razem wróciliśmy na salę przywitać się z kolejnymi uczestnikami i pooglądać konkurencje. Na konkursie pojawili się przedstawiciele praktycznie z całej Polski oraz Czech z Krokonoskiego IPMS wystawiając ponad 360 modeli, w znamienitej większości na doskonałym poziomie. O 14 grochóweczka a pół godziny później odprawa sędziowska i …..do pracy. Sędziowanie wyglądało nieco inaczej gdyż do komisji powołano nas 17 spośród wystawiających modele i komisja nie została podzielona na podkomisje, tylko w całości oceniała poszczególne kategorie. Mimo moich obaw poszło całkiem sprawnie i tylko w kilku miejscach werdykt powstawał poprzez głosowanie. Chociaż przy klasie kartonowych pojazdów gąsienicowych wynik głosowania trzeciego miejsca wyniósł 9 do 8. Po sędziowaniu gospodarze zaprosili nas na prelekcję dotyczącą nieznanych kart z historii Flotylli Pińskiej. Prelekcja okraszona była ciekawymi i często niepublikowanymi zdjęciami. Mnie osobiście niesamowicie zainteresowała. Po prelekcji odpoczynek i integracja. Tym razem integracja stała pod znakiem potraw regionalnych i rozpoczęła się dżemem ze świni……..u nas pospolicie zwanym smalcem…..a potem się zaczęło: schaby, boczki, kiełbasy, sery, papryczki, grzybki, nalewki, wina i krupnik (jakieś 45%), a wszystko domowego wyrobu uczestników. NIEZŁE. A kiedy Sędzia Główny zaproponował po szklaneczce burbona nasze rozpieszczone podniebienia u większości powodowały tęskne spoglądanie ku krupnikowi… Niedzielę z Krzyśkiem rozpoczęliśmy długim spacerem po terenie byłego obozu, a po obiedzie zakończenie konkursu.

Podsumowując nasz wyjazd uzyskaliśmy następujące wyniki:

Krzysztof

  • nagroda specjalna – za najlepszy samolot/śmigłowiec w barwach polskich Mi6A,
  • drugie miejsce w kategorii okręty podwodne karton – Trieste,
  • wyróżnienie w kategorii śmigłowce karton – Mi6A,

Bogdan

  • drugie miejsce w kategorii samoloty odrzutowe karton – Mig 21
  • trzecie miejsce w kategorii samoloty i śmigłowce karton – PZL P11c,
  • trzecie miejsce w kategorii samoloty wielosilnikowe karton – Wellington

Pan_Adaś

  • wyróżnienie w kategorii pojazdy kołowe karton – taczanka wz. 1926

Andrzej Kozłowski

  • trzecie miejsce w kategorii samoloty śmigłowe plastyk -bSpitfire Mk IX

Ja

  • drugie miejsce w kategorii budowle karton – wieża wodna Bydgoszcz Główna

Nagrodę naszego Stowarzyszenia wręczyliśmy koledze Witoldowi Wołyńcowi z Nysy za świetny model łodzi żaglowej Flatiie. Obejrzeć go można będzie w galerii przygotowanej przez Krzysztofa.

Nagrody uzyskali również sympatycy naszego Stowarzyszenia których modele wystawialiśmy. Nasz junior Mikołaj Smółka wyróżnienie w kategorii inne plastyk za Avro Racera i Kryspin drugie miejsce w kategorii samoloty wielosilnikowe karton – Ki-45 Toryu i trzecie miejsce w kategorii samoloty odrzutowe – F-104 Starfighter.

Po wręczeniu nagród sprawne pakowanie i trasa do Bydgoszczy. Zaczęliśmy wcześnie, skończyliśmy późno, ale impreza bardzo udana i mam wrażenie że owocna. Warta odwiedzenia w przyszłym roku.

Share this content: