Ładowanie

12. Inowrocławski Konkurs Modelarski

12 edycja Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego zorganizowana została w nietypowym terminie, bo w połowie maja z uwagi na wielką atrakcję dla pasjonatów militariów, a mianowicie odbywający się równolegle festyn na terenie 56 Bazy lotniczej.
W trakcie lotniczego święta oprócz tego co zwykle stoi w Bazie pojawiło się dużo interesującego sprzętu, a w powietrzu odbywały się pokazy jego możliwości. To wszystko w prawdziwej piknikowej oprawie. W programie imprezy były loty – najpierw defilada Mi-24, W-3PL i Mi-2, potem skoki spadochroniarzy z Mi-24, pokaz c-sar, pokaz indywidualny polskiego Mi-24 w malowaniu okolicznościowym, pokaz pilotażu czeskiego Mi-24 w malowaniu alien tiger. Na statyku zapowiedziano wystawienie śmigłowców Apache, Blackhawk i Chinook.
W trakcie inowrocławskiej imprezy modelarskiej rozegrano Memoriał Benedykta Kempskiego – związanego z Inowrocławiem zasłużonego instruktora spadochronowego, autora licznych publikacji w miesięczniku „Modelarz”, ponad 100 planów samolotów, szybowców i śmigłowców (w tym serii „Śmigłowce Lotnictwa Polskiego”) oraz przeszło dwudziestu pozycji o tematyce lotniczej w ramach serii MON „Typy Broni i Uzbrojenia”.
Na tę okoliczność przyznano statuetki w kategorii lotniczych modeli kartonowych i plastikowych, w kategorii modeli statków i okrętów oraz w kategorii pojazdów pancernych i kołowych.
Koledzy z Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych postanowili także upamiętnić swojego nieżyjącego kolegę – Piotra Stempowskiego, który szczególnie upodobał sobie duże okręty kartonowe, fundując jako nagrodę specjalną puchar i rozgrywając memoriał jego imienia. Stąd na imprezie można było podziwiać wiele prac modelarzy okrętowych budujących swe prace w największych rozmiarach.
Tradycją Inowrocławskich Konkursów Modelarskich jest poczęstunek – od lat taki sam – żurek kujawski i biała kiełbasa, przygotowany przez ISMR dla wszystkich startujących w tej imprezie. Jak twierdzą organizatorzy – Żurek ten to żurek nad żurki i wszystkie inne żurki ma pod sobą. Wszyscy modelarze uczestniczący w imprezie zostali zaproszeni są na degustację tej poezji smaku w trakcie sobotniego spotkania integracyjnego.
Podsumowując – kolejna edycja Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego była jak zwykle bardzo udana dzięki staraniom organizatorów, dużej frekwencji modelarzy i zwiedzających, fantastycznej wiosennej pogodzie, niepowtarzalnemu klimatowi inowrocławskiego uzdrowiska i masie dodatkowych atrakcji towarzyszącej temu wydarzeniu.
Serdecznie polecamy inowrocławską imprezę wszystkim modelarzom i sympatykom modelarstwa.
Tekst: ISMR, WIT.

12 Inowrocławski Konkurs Modelarski 19-20.05.2018

Inowrocławski konkurs to stały punkt w naszym kalendarzu imprez modelarskich. W tym roku wybraliśmy się tam wyjątkowo dużą 16 osobową grupą.
Bezpośrednio po przybyciu i wystawieniu naszych modeli, przekazaliśmy na ręce organizatorów ufundowane przez nas nagrody:

  • za najciekawszy samolot o napędzie odrzutowym dla seniopra
  • za najciekawszy model samolotu odrzutowego dla juniora lub młodzika

Nie chcąc tracić wspaniałej pogody postanowiliśmy pospacerować po Inowrocławiu zwiedzając między innymi Tężnie uzdrowiskową, Park solankowy oraz Mysią wieże w Kruszwicy.

Wieczorem miało miejsce spotkanie integracyjne jakiego jeszcze nie było:-)

Drugi dzień to rozdanie nagród, podczas którego czterech naszych kolegów otrzymało wyróżnienia …
3 wyróżnienia – Dariusz Jakubczak;
1 wyróżnienie – Mariusz Bielewicz;
1 wyróżnienie – Bogusław Rywak;
1 wyróżnienie – Krzysztof Jakubczak;
… oraz nagrody specjalne:

Memoriał Benedykta Kempskiego za najciekawszy model lotniczy – Dariusz Jakubczak
Za najciekawszy model samolotu w barwach polskich – Dariusz Jakubczak

Podczas rozdania nagród nagrodziliśmy autorów wybranych przez nas modeli.

Reasumując, był to naprawdę udany pod wieloma względami wekend. Oby więcej takich!