Ładowanie

15. Inowrocławski Konkurs Modelarski


To był Inowrocławski Konkurs Modelarski 2023. Uczestniczyli w nim modelarze z całej Polski. Było co podziwiać!

Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych było organizatorem 15. edycji Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego, który w miniony weekend (27-28 maja 2023 r.) odbywał się w hali sportowej „Kujawianka”.

Piękne prace modelarzy z całej Polski w Inowrocławiu
Wielu miłośników małych cudeniek mogło podziwiać modele wykonane z papieru oraz plastiku przez modelarzy z całej Polski. Miniaturowe cacka zachwycały misternym wykonaniem, odwzorowującym z zegarmistrzowską dokładnością dużo większe oryginały. Pokazano m.in. rakiety, samoloty, czołgi, statki, auta, lokomotywy, zabytkowe obiekty, fragmenty miejskiej zabudowy.

W trakcie imprezy odbywały się warsztaty modelarskie dla najmłodszych, giełda modelarska (były m.in. dodatki do modeli wykonane na drukarkach 3D) , antykwariat modelarski, wystawa fotografii lotniczych autorstwa Waldemara Kowalskiego.


Inowroclawski konkurs Modelarski 2023

Naše další zastávka po Moson Model show pokračovala do Inowroclavy na 15. ročník soutěže Inowroclawski konkurs Modelarski. Kluci z polského klubu k nám jezdí poslední 3 roky, a tak jsme se domluvili, že bychom jim jejich návštěvu oplatili. Jak se termín blížil domlouvali jsme se s hlavním pořadatelem Jaroslawem Smolkou, kde se ubytovat, a jak celou cestu naplánovat….


Inowrocławski Konkurs Modelarski 2023

Wszystkie konstrukcje pokazane podczas Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego zachwycały misternym wykonaniem


15. Konkurs Modelarski. To niezwykłe, co potrafią modelarze!

Setki modeli – z papieru, drewna, plastiku, metalu; wszystkie rodzaje środków transportu – od rowerów po statki kosmiczne; zamki, pola bitew, inscenizacje z przeszłości…
To wszystko i nie tylko, zobaczyć można na trwającej właśnie w Inowrocławiu wystawie podczas 15. Konkursu Modelarskiego.


Do Inowrocławia przyjechali modelarze z całej Polski. Wielka wystawa i konkurs

– W liczbach możemy powiedzieć tak: 1044 modele. Modele wszystkie – główny podział: karton, i plastik, i w kartonie i plastiku wszystko co jeździ, pływa, lata, i figurki – opowiada Piotr Gaca, z Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych, które jest organizatorem wydarzenia.

– Ja akurat robię okręty, skala 350 i 700, pozostali koledzy – samoloty, maszyny budowlane – mówi Marek Firzek z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego. – Przedstawiam modele w trzech kategoriach, w pojazdach kołowych 1:35 skala, pojazdach gąsienicowych i śmigłowcach, także w tej skali – dodaje Grzegorz Kostulski z klubu TKM „Hercules” Toruń.


GALERIA


W miniony weekend 27-28 maja wzięliśmy udział w 15. Inowrocławskim Konkursie Modelarskim zorganizowanym przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych oraz Sklep Modelarski 24Hobby. Konkurowaliśmy z modelarzami z Litwy, Polski, Ukrainy oraz Czech, którzy przywieźli łącznie 1155 modeli plastikowych oraz kartonowych.
Nasi juniorzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Michał Osiński zdobył wyróżnienie oraz puchar Grand Prix za najlepszy model plastikowy wykonany przez juniora za Nissan Fairlady 240ZG, Igor Wiśniewski wyróżnienia za Airbus A320neo oraz BMW R75, Wojtek Kropaczewski za Dodge Charger R/T 1968 oraz Lockheed Martin F-16 MLU 100th Anniversary, Marcin Kropaczewski wyróżnienie za Schnellzuglokomotive BR 01, Łukasz Fedyszyn za Panzer II ausf F oraz PT 109. Najmłodsi czyli młodzicy –  Olgierd Gałęcki i Krzysztof Krygier otrzymali dyplomy za uczestnictwo, a najstarsi czyli seniorzy – Jakub Łagódka wyróżnienie za PZL-P1/I, Wojtek Stepmczyński za Bofors 37mm oraz Roman Suplicki za P51B. Brawa dla wszystkich wyróżnionych 


W sobotę i niedzielę w Hali Kujawianka odbywa się 15. Inowrocławski Konkurs Modelarski. Towarzyszy jej wystawa fotografii lotniczej Waldemara Kowalskiego. Warto się przejść i zobaczyć te cuda modelarskie. Można również nabyć wszelkie akcesoria potrzebne do ich wykonania.