Ładowanie

VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy

VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy

Sobota 18 maja 2019. Od rana aura niezbyt rozpieszczała, szczególnie że za chwilę miał się rozpocząć VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy na lotnisku 56 Bazy Lotniczej w Latkowie.

Jednak jeszcze przed południem zaczęło się wypogadzać i nie pozostało nic innego jak jechać do Latkowa.

Na miejscu ruszyłem się rozejrzeć. Pierwsze kroki skierowałem do pobliskiego hangaru, w którym dzięki nawiązaniu współpracy z dowództwem bazy, swoje stoisko miało Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. Na stolikach kilkanaście naszych prac i małe stoisko zaprzyjaźnionego sklepu modelarskiego, a wszystko to ku uciesze gawiedzi.

Idąc dalej można było zobaczyć sprzęt wojsk lądowych z Inowrocławia i Torunia, a także pojazdy US Army. Jako że piknik śmigłowcowy, to nie mogło ich zabraknąć. Były oczywiście Mi 2, Mi 24, W3PL Głuszec, Mi 8 i sprzęt armii zaprzyjaźnionej, czyli Apache i Black Hawk.

Około południa rozpoczęła się część pokazów w powietrzu. Na początek byli skoczkowie spadochronowi, następnie pokaz ratownictwa morskiego z powietrza, przeloty Mi 24, desant ze śmigłowców Głuszec i Mi 8. Następnie trochę więcej hałasu i przelot Su 22 z bazy w Świdwinie, leniwy C 130 Hercules z Powidza i na zakończenie pokaz akrobacji w wykonaniu grupy Biało- Czerwone Iskry.

Podsumowując, bardzo udana impreza, tłumy ludzi i nie najgorsza pogoda pozwoliły spędzić mile czas na terenie lotniska 56 Bazy Lotniczej.

Przy okazji święta inowrocławskich lotników, ISMR informuje o kolejnym, 14 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2020. Serdecznie zapraszamy brać modelarską do Inowrocławia.

Share this content: