Ładowanie

40-lecie powołania Świdnickiego Klubu Modelarstwa Redukcyjnego im. Polish Fighting Team

40-lecie powołania Świdnickiego Klubu Modelarstwa Redukcyjnego im. Polish Fighting Team

W sobotę w Świdnicy odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 40-lecia powołania Świdnickiego Klubu Modelarstwa Redukcyjnego im. Polish Fighting Team.
Na tak zacnej rocznicy spotkało się ponad 40 osób w głównej mierze członków IPMS, koledzy z Czech no i oczywiście delegacja ISMR-u. W spotkaniu wzięła udział również Pani Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, bardzo silnie wspierająca działalność modelarską naszych kolegów.
Jak było??? Świetnie!!! Można podsumować klasykiem „i my tam byliśmy, miód i wino piliśmy”. Po części oficjalnej udaliśmy się do prowadzonej przez chłopaków modelarni społecznej….Pozazdrościć !!! Przemyślana, zrobiona i wyposażana we wszystko co niezbędne dla młodych modelarzy. Kapitalne zakończenie świetnego dnia. Jeszcze raz gratulacje i życzenia powodzenia i sukcesów w dalszej działalności.
Nie w sposób przy tej okazji nie wspomnieć choć kilku słów o samej Świdnicy. Wybraliśmy się bardzo wcześnie żeby przed uroczystością zobaczyć miasto no i replikę Fokkera Manfreda von Richthofena. Warto było wstać parę godzin wcześniej…Sporo bardzo zadbanych zabytków, przepiękna katedra i dosłownie powalający, największy w Europie kościół drewniany – Kościół Pokoju. Żadne zdjęcia tego nie oddadzą, dlatego gorąco zachęcam kolegów do odwiedzania, a przy okazji zwiedzenia miasta.

Share this content: