Ładowanie

Rok 2016 podsumowanie

Rok 2016 podsumowanie

Modelarze Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych podsumowali kolejny rok swojej działalności.

ISMR liczy w tej chwili 33 członków. W stowarzyszeniu są nie tylko mieszkańcy Inowrocławia, ale mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Wrocławia, Trzemeszna, Janikowa, Barcina, Gniewkowa, Strzelna. Łączy ich jednak jedna wielka pasja. Modelarze swoje modele budują w zaciszach domowych. Spotykają się raz w miesiącu na spotkaniach, które są poświęcone dyskusjom o nowych modelach, podsumowaniu wyjazdów na konkursy i planowaniu następnych.

Swoje modele członkowie ISMR prezentują na konkursach w kraju i za granicą.

Inowrocławscy modelarze mogą się pochwalić wieloma sukcesami. Z każdego konkursu, na który wyjeżdżają przywożą liczne medale i wyróżnienia. Na każdym konkursie są mile witani przez organizatorów.

W 2016 roku członkowie ISMR uczestniczyli w 24 konkursach w kraju i za granicą.

Przywieźli do Inowrocławia 195 medali i wyróżnień oraz 61 nagród specjalnych.

Inowrocławscy modelarze mają na swoim koncie złote i srebrne medale mistrzostw Polski.

Na 6 konkursach modele naszych modelarzy zdobywały nagrody Grand Prix- były uznawane za najlepsze modele całego konkursu.

Sukcesem zakończył się również X Inowrocławski Konkurs Modelarski, organizowany pod patronatem Starosty Inowrocławskiego. Organizatorami konkursu byli członkowie ISMR i sklep modelarski HOBBY przy wsparciu wielu darczyńców.

Na konkursie gościli modelarze z całej Polski i zaprezentowali ok 750 modeli.

Konkurs był okazją do promocji Inowrocławia wśród licznych gości, a mieszkańcy Inowrocławia mieli okazję zwiedzić wystawę i podziwiać efekty modelarskich prac.

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone aby wesprzeć swoimi pracami wystawę „Muzeum Lotniczo – Gazowe w Inowrocławiu 1929-1939”, która uświetniła jubileusz 85 – lecia Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

To był dobry rok dla Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych.

Share this content: