Ładowanie

Nowy Tomyśl po raz siódmy!!!

Nowy Tomyśl po raz siódmy!!!

Ostatni weekend to oczywiście rozgrywany już po raz siódmy Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. W tym roku tak się złożyło że na konkurs wybrałem się sam. Ale za to znajomych i nie tylko znajomych modelarzy było jak zwykle mnóstwo. Nie zawiedli też wystawcy, choć tym razem wymieniał ich nie będę, natomiast pojawią się na zdjęciach z imprezy. A modele?? No to już jak zawsze …. Sama przyjemność. W tym roku wystawionych zostało ich 600 i jak zwykle najwięcej było takich na których na długo można było „oko zawiesić”. Niestety wiąże się to zdecydowanie z „utrudnieniem” pracy sędziom, bo jednak wśród tych dobrych trzeba wybrać te trzy które zostaną wyróżnione. Ale daliśmy radę.

Potem jeszcze pozostało wybrać model który zostanie wyróżniony nagrodą Stowarzyszenia, naprawdę było ciężko, ale od samego początku wręcz zachwyciła mnie jakość wykonania Curtiss Tomahawk-a IIB autorstwa Mateusza Kędzierskiego i do niego powędrował nasz puchar.

W czasie konkursu podziwiać można było wystawę grafik samolotów i okrętów autorstwa Piotra Forkasiewicza oraz wystawę obrazów marynistycznych autorstwa Grzegorza Nawrockiego. Zainteresowani mogli również wysłuchać dwóch wykładów. W sobotę Wojciech Holicki przedstawił nietypowe konstrukcje lotnicze świata, natomiast w niedzielę Grzegorz Nawrocki omówił zagadnienia związane z malarstwem marynistycznym. Odbyły się też warsztaty modelarskie dla najmłodszych. Czyli jak zawsze czasu na nudę przez dwa dni nie było za wiele. Napisałem do kogo trafił nasz puchar, to dwa słowa o tym co z naszymi pracami. Wystawiliśmy je trzy: Mi 8 i Bayraktar autorstwa Kurta oraz mój wagon artyleryjski. Kurt zebrał złoto za Mila i srebro za Bayraktara, natomiast ja srebro za wagon. Całkiem nieźle.

Impreza jak zawsze zorganizowana jak na najwyższym poziomie. A atmosfera? Po prostu zaje kurde fajna! Tylko gratulować i przeczekać roczek do kolejnej edycji.

Share this content: