Ładowanie

III Konkurs i Wystawa Modelarska Rypin 2013 – 23.02.2013

III Konkurs i Wystawa Modelarska Rypin 2013 – 23.02.2013

Trzeci raz w Rypinie poprzeczkę nam podniesiono. Tym razem do konkurencji dołączyła Wielkopolska Kartonowa Pyra. Co z tego, że są tam sami sympatyczni ludzie, że spotkać się było niezwykle przyjemnie, jak nakleili takie modele ze klękajcie narody i zaczęli jeden po drugim wygrywać. My jednak nie oddaliśmy pola i nasi papierowi żołnierze ruszyli w szranki medalikow garstkę wyrywając.

Najechaliśmy Rypin z różnych stron i w różnym czasie. Rano wraz z modelami z Inowrocławia dotarł jeden modelowóz z pięcioosobową załogą. Po nim zjawił się następny z Inowrocławia z czterema osobami na pokładzie, tu MiSza zabrał bardzo obiecującego juniora, który nie jest jeszcze członkiem naszego stowarzyszenia, oraz żonę (bo to wiadomo co chłopu odbije jak się nawącha kleju ?).

Z Bydgoszczy nadjechał kolejny modelowóz zawierający dwóch Bydgoskich ISMR-owców i dwóch opierających się przed wstąpieniem. Ja natomiast dotarłem późno bo mogłem wyrwać się dopiero po pracy, no i legendarne kluchy mnie ominęły.

Za to miałem przyjemność brać udział w typowaniu naszej Nagrody Specjalnej, która tym razem poooszłaaaaaa w pyry, czyli w szlachetne ręce Jorzika z Wielkopolskich Kartonowych Pyr

S2 – Samoloty i śmigłowce po 1945 roku. (senior) I MI 28 Krzysztof Zabłocki II F-18 Bogdan Rycąbel Pk – Pojazdy kołowe. (senior + junior) II BTR-40 Grzegorz Sroczyński Pg – Pojazdy gąsienicowe.(senior + junior) I PT-91 „Twardy” Bogdan Rycąbel III M3A1 Stuart Grzegorz Sroczyński Ps – Pojazdy szynowe. (senior + junior) I T2-71 (Bn2t + t) Adam Spiliszewski II TKT-48 191 Jakub Mikołajczak F – Figurki.(senior) I Scout trooper + 74-Z Speeder Bike Michał Szaforz II Charizard Mateusz Przybylski

Share this content: