Ładowanie

8 Inowrocławski Konkurs Modelarski w oczach IPMS Świdnica

8 Inowrocławski Konkurs Modelarski w oczach IPMS Świdnica

Już po raz kolejny bierzemy udział w KONKURSIE MODELARSKIM w Inowrocławiu. Jest to jedna z bardziej ulubionych imprez modelarskich, która widnieje w naszym kalendarzu tego typu wydarzeń. Zawsze milo jest spotkać kolegów z zaprzyjaźnionych klubów i modelarni. I tym razem nie było inaczej. Start na dwa pojazdy. Jeden startował o 8 a drugi o 16. Pierwszy pojazd z naszą wystawa „na pace” miał do zaliczenia parę miejsc „po drodze”. Odwiedziliśmy min. Lotnisko w Kobylnicy. Lotnisko Aeroklubu Poznańskiego na którego terenie jest znany wszystkim sympatykom modelarstwa i lotnictwa Mig-21 nr.6814 ‘FISHBED” z uroczą niebieską rybką na bokach. ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI I ŻAL , że taki eksponat zarasta trawą i dosłownie sypię się na oczach zwiedzających. Tak popularny samolot, popularny wizerunek i pole popisu dla wielu modelarzy powoli dokonuje żywota. Nastrój przed impreza trochę osłabł z powodu tego widoku ale cóż, tak bywa. Lotnisko pełne wspomnień, pomników istotnych wydarzeń w jego życiu a tu rybka umiera. Jedziemy dalej. Pogoda dopisuje. Jesteśmy w piątek przed 20:00…
Powitania i czas wypakować nasz dorobek. Dla niektórych członków naszego stowarzyszenia to premiera. Można w końcu zobaczyć co gdzie i do czego. Pewnie przyda się na kolejne nasze wypady.
Kwatera w pensjonacie LEMON. Z góry dziękujemy zarządcy za gościnę i pomoc w zorganizowaniu „wieczorku towarzyskiego”.

Sobota –czas na strat!
Ważnym dokonaniem naszego klubu jest premiera naszego wspólnego „projektu” pt. POLSKIE LIMY. Udział w tym zadaniu wzięli: Jacek Miśkiewicz, Krzysztof Bytniewski, Rafał Lebioda (gościnnie-RAFAŁ NIE WSTYDŹ SIĘ!!!!) I Arek Walerowicz. Oprócz kolekcji do rywalizacji bezpośredniej i „na punkty” wystawiliśmy kilka naszych prac (później wyróżnionych !)
Modeli ponad 700! To sporo jednak nikt nie mógł nie zauważyć , że w paru kategoriach nie pojawiło się nic!!! Dlaczego? Czyżby lekka zadyszka w temacie plastiku? A może karton jest w natarciu?
Nasze stoisko jak zwykle cieszyło się sporym zainteresowaniem, tort, nasz dorobek, produkty i historia kluby była niezwykle ciekawym wątkiem konkursu. Organizatorzy zadbali również o zawodników fundując im wycieczki tematyczne do Torunia i na lotnisko w Latkowie.
Wycieczki smakowały wyjątkowo tak jak domowy żurek z „wkładką”, który był daniem głównym na spotkaniu integracyjnym modelarzy z całej Polski. A na deser piękny „tygrysi” torcik urodzinowy naszego kolegi ze Szczecina! Sto lat mistrzu!
Po wieczorku integracyjnym spotkaliśmy się na jego części drugiej.
Miejsce –LEMON – goście specjalni- GRUPA ARCHEO ŁASK. Cóż to było za spotkanie! Pełne wspomnień, czarów i magii. Świat przygód i opowieści z życia wziętych-REWELACJA!!!!. Punkt kulminacyjny to przyznanie nam specjalnych odznak Grupy Archeo. Wręczał osobiście nasz przyjaciel Piotr.

Niedziela w Inowrocławiu! Fajna sprawa .
Tężnie, park zdrojowy nocne rozmowy z Generałem na jego ławeczce. Przemiło i przepysznie. Tradycyjnie przyznaliśmy nagrodę „małą statuetkę Richthofena” w tym roku otrzymał ją Przemysław Litewka za piękny model DH-2 firmy Airico w skali 1/32. Gratulujemy i zapraszamy do nas powalczyć o dużą statuetkę Richthofena. Wielkie dzięki dla naszych kolegów z Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych za gościnę i wszelka Pomoc. Spotykamy się niebawem u nas.

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA MODELARZY Z ŁASKU ZA ZAPROSZENIE na bal, z modelarskim pozdrowieniem

Arek Walerowicz – IPMS Świdnica

Share this content: