Ładowanie

15. Inowrocławski Konkurs Modelarski

To był Inowrocławski Konkurs Modelarski 2023. Uczestniczyli w nim modelarze z całej Polski. Było co podziwiać!

Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych było organizatorem 15. edycji Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego, który w miniony weekend (27-28 maja 2023 r.) odbywał się w hali sportowej „Kujawianka”.

Piękne prace modelarzy z całej Polski w Inowrocławiu
Wielu miłośników małych cudeniek mogło podziwiać modele wykonane z papieru oraz plastiku przez modelarzy z całej Polski. Miniaturowe cacka zachwycały misternym wykonaniem, odwzorowującym z zegarmistrzowską dokładnością dużo większe oryginały. Pokazano m.in. rakiety, samoloty, czołgi, statki, auta, lokomotywy, zabytkowe obiekty, fragmenty miejskiej zabudowy.

W trakcie imprezy odbywały się warsztaty modelarskie dla najmłodszych, giełda modelarska (były m.in. dodatki do modeli wykonane na drukarkach 3D) , antykwariat modelarski, wystawa fotografii lotniczych autorstwa Waldemara Kowalskiego.


Inowroclawski konkurs Modelarski 2023

Naše další zastávka po Moson Model show pokračovala do Inowroclavy na 15. ročník soutěže Inowroclawski konkurs Modelarski. Kluci z polského klubu k nám jezdí poslední 3 roky, a tak jsme se domluvili, že bychom jim jejich návštěvu oplatili. Jak se termín blížil domlouvali jsme se s hlavním pořadatelem Jaroslawem Smolkou, kde se ubytovat, a jak celou cestu naplánovat….


Inowrocławski Konkurs Modelarski 2023

Wszystkie konstrukcje pokazane podczas Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego zachwycały misternym wykonaniem


15. Konkurs Modelarski. To niezwykłe, co potrafią modelarze!

Setki modeli – z papieru, drewna, plastiku, metalu; wszystkie rodzaje środków transportu – od rowerów po statki kosmiczne; zamki, pola bitew, inscenizacje z przeszłości…
To wszystko i nie tylko, zobaczyć można na trwającej właśnie w Inowrocławiu wystawie podczas 15. Konkursu Modelarskiego.


Do Inowrocławia przyjechali modelarze z całej Polski. Wielka wystawa i konkurs

– W liczbach możemy powiedzieć tak: 1044 modele. Modele wszystkie – główny podział: karton, i plastik, i w kartonie i plastiku wszystko co jeździ, pływa, lata, i figurki – opowiada Piotr Gaca, z Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych, które jest organizatorem wydarzenia.

– Ja akurat robię okręty, skala 350 i 700, pozostali koledzy – samoloty, maszyny budowlane – mówi Marek Firzek z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego. – Przedstawiam modele w trzech kategoriach, w pojazdach kołowych 1:35 skala, pojazdach gąsienicowych i śmigłowcach, także w tej skali – dodaje Grzegorz Kostulski z klubu TKM „Hercules” Toruń.