Ładowanie

Życie modelu bywa czasem jak życie motyla, bardzo krótkie.

Życie modelu bywa czasem jak życie motyla, bardzo krótkie.

P-51 D Mustang w skali 1:72 Airfixu, żył bardzo krótko. A to za sprawą kolegów, o ile Krzysiek tak o nich może jeszcze powiedzieć.

A stało się to tak dlatego, że na forum ISMR Krzysiek (15l.) Pokazał galerię z modelem tego Mustanga. Było to pierwsze doświadczenie jego z metalizerem i był bardzo z tego typu farb zadowolony. Koledzy jednak potraktowali go jak doświadczonego seniora i wskazali co należało by poprawić, posypały się sugestie poparte dokumentacją zdjęciową. To, że potraktowany został jak senior nie powinno nikogo dziwić każdego kto zna inne prace Krzyśka. W roku 2014, na różnych konkursach i festiwalach, jego modele zdobyły 45 medali i wyróżnień oraz 9 pucharów i nagród specjalnych.

Po fali dobrych rad od życzliwych Krzysiek postanowił poprawiać i tu sprawdziło się stare przysłowie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Powierzchnia lakiernicza w czasie poprawiania zaczęła się niszczyć i model mozna było jeszcze bardziej postarzyć (i nazwać winietę „Mustang D 1962 rok” albo usunąć wszystko. Wybrany został wariant drugi, ale model poszedł w odstawkę.

Ale nie ma co się martwić oglądałem kolejny model Krzyśka, M3 Scout Car w 1:35 i jak na razie jest znacznie lepiej niż wam się może wydawać.

Share this content: