Ładowanie

1:72 Avia S – 199

1:72 Avia S – 199

Samolot czechosłowackiej konstrukcji zbudowany w drugiej połowie lat 40 XX wieku. Zbudowany na podstawie planów i części samolotów Luftwaffe pozostałych po II wojnie światowej.

Uznawany przez pilotów jako bardzo trudny w pilotażu, nazywany potocznie jako Mezek (muł). Oprócz armii czechosłowackiej używany przez Izraelskie Siły Powietrzne w wojnie o niepodległość w 1948 roku.

Model w skali 1:72 wyprodukowany przez Eduarda. W budowie nie stwarzający większych problemów. By nie było zbyt łatwo dodałem dedykowany, rewelacyjnie odwzorowany wydruk 3D silnika również czeskiego producenta. Całość modelu bardzo dobrze ze sobą spasowana. Odwzorowane nitowanie, oraz linie podziału bardzo dobre, ale Eduard jak dla mnie pod tym względem to pierwsza klasa. Zestaw profipack, więc w pudełku znajdują się zarówno blaszki jak i maski do kabiny.

Tak jak już wspomniałem wszystko bardzo dobrze wykonane, nie sprawiające większych problemów przy budowie. Model malowany farbami Japońskich producentów, wash i delikatne brudzenia wykonane głównie z farb olejnych.

Model przedstawia samolot którego historia jest dość zawiła, i nawet czescy koledzy nie za bardzo mogli mi pomóc w jej rozwikłaniu. Prawdopodobnie złożony z minimum dwóch samolotów, które wcześniej uległy katastrofie. Lotnisko w Hradec Kralove czerwiec 1950 rok

Share this content: