Ładowanie

1:35 – 15 cm s.IG.33 – Dragon

1:35 – 15 cm s.IG.33 – Dragon

Jest to niemieckie ciężkie działo piechoty kal. 150 mm z okresu II woj. świat. W 1927 r. powstał prototyp. Produkcja seryjna trwała w latach 1936-1945. Maksymalna donośność wynosiła 4700 m, a prędkość początkowa pocisku – 240 m/s. Głównym zadaniem działa było wspieranie działań poszczególnych pułków piechoty.

Model sklejono w wersji „prosto z pudła”. Producent zapewnił metalową lufę i kilka elementów fototrawionych. Działo składało się bardzo dobrze, części dobrze spasowane, aczkolwiek dla niedoświadczonych modelarzy problemem może być korzystanie z instrukcji, gdyż jest ona niedokładna – pomija niektóre etapy, a w dwóch miejscach zawiera błędy. Sklejenie działa w pełni według instrukcji może sprawić, że łoże armaty zostanie trwale uszkodzone i nie uda się sfinalizować modelu.

Po złożeniu model pomalowano szarym podkładem od Green Stuff Word. Następnie nałożono farbę w kolorze Panzergrau od Vallejo Air. Następnie zastosowano filtr Panzer Grey od Ammo MIG. W dalszej kolejności dodano kalkomanie dostarczone przez producenta: nazwa armaty i oznaczenie „A” na wewnętrznej płycie tarczy – wskazujące na pozycję/numer działa w baterii.

Share this content: