Ładowanie

1:35 – 3,7 cm Flak 43 – Trumpeter

1:35 – 3,7 cm Flak 43 – Trumpeter

Prezentowany model to drugowojenne niemieckie przeciwlotnicze działko kalibru 37 mm Flak43, które powstało na bazie starszej konstrukcji o nazwie Flak37. Poza użytkowaniem armaty w wersji stacjonarnej w naziemnych stanowiskach ogniowych wykorzystywano ją również jako mobilne armaty przeciwlotnicze, montując je w zabudowach na podwoziu czołgu Pz.Kpfw. IV. Pojazdy te nosiły nazwę Möbelwagen i Ostwind.

Model składało się bardzo dobrze, wszystko pasowało, a instrukcja nie zawierała błędów. Najtrudniejszym krokiem w budowie było stworzenie kosza na łuski, gdyż element ten jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić.

W celu waloryzacji do modelu zaimplementowano metalową lufę od RB-Model oraz skrzynki amunicyjne produkcji EMP3D.

Po złożeniu armatę i lawetę (niewidoczną na zdjęciu) pomalowano szarym podkładem od Vallejo. Następnie nałożono kolor Dunkelgelb od Vallejo Air. W dalszej kolejności działo pokryto filtrem Brown for Dark Yellow od Mig-a. Nieco później wykonano „biedronkę” przy użyciu 3 odcieni Oilbrusherów od Mig-a. Następnie zastosowano Wash for German Dark Yellow od Mig-a. Chipping zrobiono przy użyciu rozjaśnionego Dunkelgelb od Vallejo Air i farby Chipping od Mig-a. Przetarcia do wytartej stali to zasługa użycia koloru Steel od Miga. Weathering wykonano poprzez wykonanie zachlapań – Turned Dirt, Fresh Mud i Loose Groud od Mig-a.

Share this content: