Ładowanie

1:35 – 8.8cm Raketenwerfer 43 (Püppchen) – Dragon

1:35 – 8.8cm Raketenwerfer 43 (Püppchen) – Dragon

Püppchen (pol. laleczka) to potoczne określenie drugowojennego niemieckiego działa przeciwpancernego zasilanego pociskami rakietowymi o kalibrze 88 mm (ten sam co w Panzerschrecku). Broń w położeniu bojowym ważyła 100 kg. Weszła do produkcji w 1943 r. ze względu na rosnące zapotrzebowanie na lekki, przenośny system przeciwpancerny. Niska skuteczna donośność pocisków wynosząca maksymalnie 250 m sprawiła, iż broń ta nadawała się głównie do ataku z zasadzki. Łącznie wyprodukowano ponad 3000 takich „laleczek”.

Model wzbogacono o elementy fototrawione z zestawu Voyagera. Samo plastikowe działo dość toporne – części grube z niezbyt zarysowanymi detalami. Złożenia nie ułatwiała instrukcja od Voagera. Posiada ona kilka błędów, przez które można wkleić w złe miejsce element bądź nieodpowiednie powyginać część. Z tego względu należy mieć się cały czas na baczności.
 

Na złożony model nałożono szary podkład od Mission Models. Następnie obiekt pomalowano kolorem Dunkelgelb od Vallejo Air, potem płaskim pędzelkiem nałożono zimowy kamuflaż przy pomocy farby Washable White Camo od Mig-a. Proces ten miał imitować nałożenie pędzlem „ławkowcem” prowizorycznego kamuflażu w warunkach polowych przy zastosowaniu mleka wapiennego.

W dalszej kolejności model pokryto filtrem Dark Grey for White od Mig-a. Następnie zastosowano Neutral Wash tego samego producenta. Chipping zrobiono przy użyciu rozjaśnionego Dunkelgelb od Vallejo Air i farby Chipping od Mig-a. Przetarcia do wytartej stali to zasługa użycia koloru Steel od Mig-a. Brud to zasługa użycia Streaking Grime for Winter Vehicles również od Mig-a. Skrzynię do pocisków pomalowano kolorem Ochre Brown od Mig-a a następnie zastosowano Wash for Wood od AK.

Share this content: