1235 modeli można było zobaczyć na 12 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 19-20 maja 2018
23 marca 2019 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
23 marca 2019 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
27 - 28 kwietnia 2019 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI

2 Inowrocławski Konkurs Modelarski 2008

Informator 2008

 

  pod patronatem honorowym  Dowódcy 56. Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu
 

Nazwa konkursu: II Inowrocławski Konkurs Modelarski
Termin i miejsce: 12 - 13 kwietnia 2008 r., Klub KSM Przydomek, Inowrocław, ul. Marulewska 7
Organizator: Klub KSM Przydomek i Klub Modelarski „Wielbłąd” Turzany

Cele i zadania konkursu
- propagowanie modelarstwa
- wskazywanie dzieci i młodzieży form spędzania wolnego czasu alternatywnych wobec zagrożeń środowiskowych
- rozwijanie zainteresowania historią, a w szczególności historią i tradycjami oręża polskiego
- kształtowanie postaw patriotycznych i zainteresowania problemami obronności
- wymiana doświadczeń i integracja środowiska modelarskiego
 

Terminarz:
Sobota – kwietnia 2008 r.
Godz. 8.00 – 14.00 – przyjmowanie modeli do konkursu
Godz. 14.00 – 18.00 – praca komisji sędziowskich

Niedziela – kwietnia 2008 r.
Godz. 8.00 – 14.00 – wystawa dla zwiedzających
Godz. 14.00 – uroczyste zakończenie konkursu, wręczenie medali i dyplomów

NAGRODY SPECJALNE

Puchar dowódcy 56. Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu za najlepszy model samolotu lub śmigłowca w barwach polskich.
Grand Prix Konkursu za najlepszy model kartonowy, Grand Prix Konkursu za najlepszy model plastikowy ufundowane przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Inowrocławiu

KOMUNIKAT KOŃCOWY 

 

II INOWROCLAWSKI KONKURS MODELARSKI

 

KOMISJA SĘDZIOWSKA

-Sędzia Główny - Ryszard Bones kl. I Kruszwica

-Sędzia Sekretarz —

-Sędziowie oceny:

-Modele kartonowe: Lukasz Bones kl. III Kruszwica

Adam Spiliszewski kl. III Inowroclaw

Krystian Grzybowski ki. III Kruszwica

 

-Modele plastikowe: Grzegorz Nowak kl. M. Inowrocław

Mariusz Janiszewski kl. III Namysłów

            Przemysław Bogusz     Wrocław 

-Aplikanci: Michał Szaforz Inowrocław

 

Na konkurs zgłoszona 187 modeli w tym 92 modele kartonowe i 95 modeli plastikowych.

W klasie modeli kartonowych dostarczono do oceny modele we wszystkich kategoriach i w grupach wiekowych.

W modelach plastikowych nierozegrano czterech konkurencji, co spowodowane było brakiem obsadzenia wymaganej i1ości modeli.

 

Wyniki: 

MODELE KARTONOWE - JUNIORZY 

Samoloty:

1. Piotr Wróblewskj    nr start. 40 samolot Lublin R VIII

2. Justyna Kozłowska  nr start. 169 samolot Albatros D VII

3. Maciej Tylkowski    nr start. 182 samolot PZL DlOI Gawron

 

Okręty:

1. Piotr Sokołowski     nr start. 114 okręt Lotniskowiec ,,Card”

2. Piotr Sokołowski     nr start. 103 okręt ORP Dragon

3. Cezary Goździk       nr start. 95 prom pasażerski Horyzont

 

Pojazdy gąsienicowe:

1. Piotr Wróblewski     nr start. 38 działo panc. SU 85

2. Paweł Barciński       nr start. 177 czołg Pz.Kpfw II

3. Lukasz Kowalski     nr start. 47 czołg Gepard

 

Pojazdy kołowe:

1. Piotr Wróblewski     nr start. 37 samochód Kubelwagen

2. Lukasz Kowalski     ar start. 46 samochód Puma

3. Piotr Wróblewski     nr start. 42 samochód Mack Liner

 

Modele inne:

1. Piotr Wróblewski     nr start. 41 działo p. lot. PAK 88

2. Piotr Sokołowski     nr start. 110 Helska Bateria Nabrzeżna

3. Bartłomiej Tylkowski           nr start. 187 figurka Krzyżaka

 

MODELE KARTONOWE - SENIORZY 

Samoloty: 

1. Boguslaw Ensminger nr start.            143      samolot Su 22 

2. Stefan Pawlak          nr start.            98        samolot F-I5 

3. Bogusław Ensminger            nr start.            151      samolot TS - 8 BIES

 

Okręy: 

1. Jarosław Spiliszewski           nr start. 32 okręt Bismarck 

2. Piotr Stempowski    nr start. 54 okręt Prince of Wales 

3. Krystian Grzybowski           nr start. 184 Żaglowiec Mayflower

 

Pojazdy gąsienicowe: 

I. Roman Witczak        nr start. 49 czołg IS-2 

2. Robert Dziubich       nr start. 109 czołg PzKpf’w III 

3. Ryszard Walczak     nr start. 29 czołg StuG IV

 

Pojazdy kołowe: 

I. Krzysztof Walczak   nr start. 19 samochód Kraz 255 B 

2. Radosław Sochaczewski      nr start. 176 samochód Hammer 

3. Marcin Wróblewski nr start. 22 samochód Fiat SPAAB41

 

MODELE PLASTYKOWE - JUNIORZY 

Samoloty:

I. Radoslaw Sobczak   nr start. 153 samolot Mitchell B-25 D

2.Grzegorz Liziński      nr start. 59 samolot Seafim XV

3.Grzegorz Liziński      nr start. 67 śmigłowiec AB-204D Rescue

 

Pojazdy gąsienicowe:

1. Michał Klimaszewski           nr start. 145 czołg ,, Sherman ” M4-A1 

2. Karol Woźniak        ar start. 111 czołg Sd.Kfz 250 

3. Karol Woźniak        nr start. 112 czołg Sd.Kfz 7

 

MODELE PLASTIKOWE - SENIORZY 

Samoloty:

1. Roman Liziński        nr start. 63 helikopter EC 135

2. Marek Wierzchowski          nr start. 57 samolot A-1H Skyryder

3. Jarosław Pawlak      nr start. 137 samolot FW 190 A3

 

Pojazdy gąsienicowe:

1. Jacek Wesołowski   nr start. 10 działo samobieżne Jagdtiger

2. Mikołaj Kozłowski  nr start. 158 czolg Ml Abrams

3. Paweł Siemiński       nr start. 72 ZSU-23-4

 

Pojazdy kolowe:

1. Robert Zakrzewski  nr start. 69 pojazd M3 Skaut

2. Jarosław Pawlak      nr start. 136 samochód Nissan

3. Robert Zakrzewski  nr start. 68 samochód Dodge M6

 

Dioramy:

1. Jacek Wesołowski   nr start. 13 Jagdpanther  

2. Jacek Wesołowski   nr start. 5 JS-2M

 

Figurki:

1. Jacek Wesołowski   nr start. 7 Obersturmführer

2. Paweł Siemiński   nr start. 74 Indiana Jones

3. Jacek Wesołowski   nr start. 15 Hauptmann

 

 


 

Grand Prix w kategorii modeli kartonowych
przyznano:
Andrzejowi Kamińskiemu z Inowrocławia za model parowozu OL 49

 

 


 

Grand Prix w kategorii modeli plastikowych
przyznano:
Radosławowi Rachwalskiemu z Inowrocławia za model okrętu podwodnego USS BARB

 

 


 

Puchar Dowódcy 56 Kujawskiego Pułku ~miglowc6w Bojowych
przyznano:
Mikołajowi Kozłowskiemu z Inowrocławia za model śmigłowca Mi-2

 

 Uwagi końcowe  

 

Konkurs przeprowadzono w milej sympatycznej atmosferze. Zapewniono dobre warunki wystawowe i oceny. Poziom wykonania oceniam na wysoki a organizację

bardzo dobrą. 

 

Sędzia Główny

Ryszard Bones

dodano: 2016-10-25
« powrót
13ikm-pl

13ikm-gb

13IKM-es

13IKM-ru

Aeroplan

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Bilmodel

Filar

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

JSC

Pancerny Klin

STRATUS

PRINT Menagment

GWS