1235 modeli można było zobaczyć na 12 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 19-20 maja 2018
15 grudnia 2018 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2017 ISMR otrzymał 170 wyróżnień, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
15 grudnia 2018 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
27 - 28 kwietnia 2019 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI

Aktualności

Jarka Spitfire Mk XVI w skali 1:48

Jarek zaprezentował swojego Spitfire zbudowanego z zestawu Edwarda i z dodatkami Edwarda. Przygoda Jarka z modelarstwem jest niedługa, zbudował tylko kilka modeli, ma jednak bardzo ważne zalety, jest dociekliwy, słucha rad doświadczonych kolegów i mu się chce. Przygotowuje też godnego następcę, modele jego syna, Mikolaja, zdobywały już laury na festiwalach.
więcej »

Łambinowice 3-5.11.2017 XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych

Do Łambinowic wybraliśmy się raczej wcześnie, bo startowaliśmy z Bydgoszczy przed piątą , ale w zaskakująco dobrych humorach. O wpół do szóstej byliśmy już u Wojtka który te humory nam jeszcze poprawił. Szybko dopakowaliśmy Dustera modelami chłopaków i dalej w drogę. W czasie drogi Krzysiek wprowadzał mnie w niuanse łambinowskiego sędziowania i przed jedenastą byliśmy już na miejscu. Pogoda świetna, miejsce fajne i klimatyczne. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i wciągnęli na listę sędziowską. Trochę czasu zajęło nam rozstawienie modeli i ręczna rejestracja, bo jednak się w samochodzie niemało ich się zmieściło. W sumie wystawiliśmy 30 modeli....
więcej »

Mistrzostwa Polski Mikromodeli 29.09-01.10.2017-Sandomierz

 Relacja pana Adasia z pobytu w Sandomierzu na Mistrzostwach Polski Mikromodeli. A tam opisał jak to sobie jechał, jak to sobie pływał (dużym), jak to sobie słuchał chóru śpiewającego szanty, a przede wszystkim opisuje swoje wrażenia z imprezy.
więcej »

VII Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 09-10.09.2017

Sam konkurs jak zwykle to bywa w Łasku, dość licznie obsadzony modelami. Nowa sceneria czyli teren hangaru na terenie Bazy, ciekawy, choć słychać również było różne odczucia. W sobotę konkurs był połączony z dniem otwartym bazy, w niedzielę to już raczej byli sami modelarze. Dla nas wyjazd okazał się udany. Artur Domański Grand Prix całego festiwalu i 1 miejsce w konkursie punktowanym Grzegorz Mądry 4 wyróżnienia i 2 nagrody specjalne Andrzej Kozłowski 2 wyróżnienia Witek Hałub 1 wyróżnienie Jarek Smółka 1 wyróżnienie. Młodzicy z urzędu wszyscy otrzymywali wyróżnienia i stąd Mikołaj Smółka 3 wyróżnienia. Michała podopieczni, 1 wyróżnienie i 1 nagroda specjalna. Naszą nagrodę wręczyliśmy Przemkowi Litewce.
więcej »

ISMR odwiedził weterana.

  Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych postanowiło uhonorować pewnego weterana modelem czołgu, na którym on walczył. Wybór padł na Shermana M4A1 i pana kapitana Edmunda Semrau. Człowiek ten walczył w 2 szwadronie 1 Pułku Pancernego 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka...
więcej »

COLBERG MODEL SHOW Orężada ‘2017

 W dniach 4 -6 sierpnia (tak tak, to nie pomyłka) w Kołobrzegu odbył się pierwszy COLBERG MODEL SHOW „Orężada ‘2017”. Inauguracja nastąpiła już czwartek, gdyż od 12.00 organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie modeli. Organizatorami byli Model Maker i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Impreza odbyła się w klimatycznych pomieszczeniach oddziału Muzeum. Jako że dla mnie był to wyjazd "combo" bardzo mi pasowało czwartkowe rozpoczęcie i o godzinie 15 nasze modele były już wystawione na stołach.  
więcej »

Pasja dla każdego: modelarstwo jako sposób na wolny czas - w Naszemiasto.pl

W portalu Naszemiasto.pl Gniezno wywiad z Grzegorzem Mądrym na temat istoty modelarstwa jako dobremu sposobowi na rodzinne spędzanie wolnego czasu. - "Wakacje to czas odpoczynku. Wielu ludzi wyjeżdża na wczasy, odpoczywa od codziennego rytmu pracy. Jednak, gdy nie dopisze pogoda, zamiast bezczynnie siedzieć w domu, można stworzyć coś własnego,tak jak to robi Grzegorz Mądry."...
więcej »

VI Chełmżyński Festiwal Modelarski

 W dniach 22-23 lipca 2017 roku nasza reprezentacja uczestniczyła w Chełmzyńskim Festiwalu Modelarskim. Impreza bardzo dobrze przygotowana przez organizatorów, duża ilość modeli i wiele wcześniej nie widziana bardzo cieszyła odwiedzających i uczestników. Nasza sześcioosobowa reprezentacja, wróciła z dobrymi wrażeniami i wyróżnieniami.
więcej »

Pożegnaliśmy naszego kolegę Piotra Stempowskiego

 11 lipca 2017 w godzinach rannych, po długiej walce z chorobą, zmarł nasz kolega Piotr Stempowski. Był jednym z członków założycieli ISMR, do czasu kiedy mu zdrowie na to pozwalało piastował funkcje w zarządzie, ale przede wszystkim był wspaniałym kolegą, zawsze pomocny, bezpośredni. 
więcej »

V Warszawska Fiesta Modelarska - dzień dugi

 Dalszy ciąg czyli drugi dzień, a tam opis wrażeń z Fiesty i wykaz nagród, które my odebraliśmy i też wręczyliśmy
więcej »

V Warszawska Fiesta Modelarska 3 czerwca 2017

 Na Warszawską Fiestę nasza reprezentacja wybrała się w dziewięcioosobowym skladzie, jeden samochód wyruszył z Wrocławia i przy okazji zabrał niezrzeszonego modelarza, dwa samochody z Inowrocławia i po jednym z Włocławka i Bydgoszczy. Dziewieciu naszych reprezentantów zdobyło wyróżnienie (łacznie 16). Andrzej Kamiński zdobył Grand Prix Kartonowych Modeli Pojazdów Cywilnych, Robert Pietrygała odebrał Nagrodę Specjalną od koszalińskich modelarzy, a Grzegorz Mądry Nagrodę Specjalna od modelarzy z Mińska Mazowieckiego. W konkursie punktowym Artur Domański zdobył 3 miejsce, Robert Pietrygała 2 i 3 miejsce, a Grzegorz Mądry 1 miejsce.
więcej »

Festiwal Modelarski Kraków 2017

  Skromnym dwu osobowym składem Grzegorz i Robert z żoną, wybraliśmy się do Krakowa na Festiwal Modelarski. Impreza na tyle ważna w kalendarzu, że wypada, aby ISMR i tam się zaprezentował. Pierwsze miejsce w konkursie punktowym, cztery wyróżnienia, oraz trzy nagrody specjalne przypadły nam w udziale. 
więcej »

VI Bałtycki Festiwal Modelarski

W Koszalinie na VI Bałtyckim Festiwalu Modelarskim nasza reprezentacja zdobyłanień oraz trzy nagrody specjalne. Ponadto zabrane zostały modele niezrzeszonych juniorów i młodzików, którym też z wielką przyjemnościa przywieźliśmy dyplomy, medale i nagrody rzeczowe za ich prace.
więcej »

Nagrody od Agencji Lotniczej ALTAIR

 Agencja Lotnicza ALTAIR wydawca czasopism: RAPORT - WOJSKO TECHNIKA OBRONNOŚĆ SKRZYDLATA POLSKA BROŃ I AMUNICJA LOTNIK oraz AEROPLAN  Przekazała w formie nagród odpowiednio 25 i 50 egzemplarzy czasopisma Aeroplan.
więcej »

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na 11 IKM

 Od dzisiaj (17 marca 2017) rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do 11 Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego. Metoda jest taka sama jak w latach poprzednich. Zapraszamy.
więcej »
12ikm-pl

12ikm-gb

12IKM-es

12IKM-ru

Aeroplan

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wamod

ALTAIR

Eureka XXL

Wydawnictwo Wektor

Yahu

Aeroklub Kujawski

Muzeum Lotnictwa Kraków

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz

Toro

JSC

MiniReplika

Pancerny Klin

Muzeum Marynarki Wojennej

Model Maker

STRATUS

PRINT Menagment

FirsttoFight

Alsan

GWS