1235 modeli można było zobaczyć na 12 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 19-20 maja 2018
11 maja 2019 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
13-14 kwietnia 2019 WROCŁAW - VII Wrocław Model Show
27 - 28 kwietnia 2019 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
11 maja 2019 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
25-26 maja 2019 KOSZALIN - VIII Bałtycki Festiwal Modelarski
Rok 2018 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
27 - 28 kwietnia 2019 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI

Aktualności

Sikorski 2018

 Nakazano mi napisać relację z konkursu Sikorski Model Show 2018 w Stalowej Woli. Pomyślałem sobie, że dlaczego by nie, jakiż to problem? I oczywiście zgodziłem się bez żadnych podejrzeń. To było w drodze, kiedy dopiero jechaliśmy do Stalowej Woli. Dziś już nie zgodziłbym się na to, po tym, co tam widziałem, doświadczyłem, przeżyłem, a teraz mam opisać… Ale może jednak po kolei....
więcej »

Nasi przedstawiciele wsparli Wielką Orkiestrę Światecznej Pomocy

Najpiekniejsze są szczere spontaniczne gesty, bez uzgodnień i planowania. Nasi przestawiciele postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Światecznej Pomocy.
więcej »

Jarka Spitfire Mk XVI w skali 1:48

Jarek zaprezentował swojego Spitfire zbudowanego z zestawu Edwarda i z dodatkami Edwarda. Przygoda Jarka z modelarstwem jest niedługa, zbudował tylko kilka modeli, ma jednak bardzo ważne zalety, jest dociekliwy, słucha rad doświadczonych kolegów i mu się chce. Przygotowuje też godnego następcę, modele jego syna, Mikolaja, zdobywały już laury na festiwalach.
więcej »

Łambinowice 3-5.11.2017 XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych

Do Łambinowic wybraliśmy się raczej wcześnie, bo startowaliśmy z Bydgoszczy przed piątą , ale w zaskakująco dobrych humorach. O wpół do szóstej byliśmy już u Wojtka który te humory nam jeszcze poprawił. Szybko dopakowaliśmy Dustera modelami chłopaków i dalej w drogę. W czasie drogi Krzysiek wprowadzał mnie w niuanse łambinowskiego sędziowania i przed jedenastą byliśmy już na miejscu. Pogoda świetna, miejsce fajne i klimatyczne. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i wciągnęli na listę sędziowską. Trochę czasu zajęło nam rozstawienie modeli i ręczna rejestracja, bo jednak się w samochodzie niemało ich się zmieściło. W sumie wystawiliśmy 30 modeli....
więcej »

Mistrzostwa Polski Mikromodeli 29.09-01.10.2017-Sandomierz

 Relacja pana Adasia z pobytu w Sandomierzu na Mistrzostwach Polski Mikromodeli. A tam opisał jak to sobie jechał, jak to sobie pływał (dużym), jak to sobie słuchał chóru śpiewającego szanty, a przede wszystkim opisuje swoje wrażenia z imprezy.
więcej »

VII Festiwal Modeli Redukcyjnych - Łask 09-10.09.2017

Sam konkurs jak zwykle to bywa w Łasku, dość licznie obsadzony modelami. Nowa sceneria czyli teren hangaru na terenie Bazy, ciekawy, choć słychać również było różne odczucia. W sobotę konkurs był połączony z dniem otwartym bazy, w niedzielę to już raczej byli sami modelarze. Dla nas wyjazd okazał się udany. Artur Domański Grand Prix całego festiwalu i 1 miejsce w konkursie punktowanym Grzegorz Mądry 4 wyróżnienia i 2 nagrody specjalne Andrzej Kozłowski 2 wyróżnienia Witek Hałub 1 wyróżnienie Jarek Smółka 1 wyróżnienie. Młodzicy z urzędu wszyscy otrzymywali wyróżnienia i stąd Mikołaj Smółka 3 wyróżnienia. Michała podopieczni, 1 wyróżnienie i 1 nagroda specjalna. Naszą nagrodę wręczyliśmy Przemkowi Litewce.
więcej »

ISMR odwiedził weterana.

  Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych postanowiło uhonorować pewnego weterana modelem czołgu, na którym on walczył. Wybór padł na Shermana M4A1 i pana kapitana Edmunda Semrau. Człowiek ten walczył w 2 szwadronie 1 Pułku Pancernego 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka...
więcej »

COLBERG MODEL SHOW Orężada ‘2017

 W dniach 4 -6 sierpnia (tak tak, to nie pomyłka) w Kołobrzegu odbył się pierwszy COLBERG MODEL SHOW „Orężada ‘2017”. Inauguracja nastąpiła już czwartek, gdyż od 12.00 organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie modeli. Organizatorami byli Model Maker i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Impreza odbyła się w klimatycznych pomieszczeniach oddziału Muzeum. Jako że dla mnie był to wyjazd "combo" bardzo mi pasowało czwartkowe rozpoczęcie i o godzinie 15 nasze modele były już wystawione na stołach.  
więcej »

Pasja dla każdego: modelarstwo jako sposób na wolny czas - w Naszemiasto.pl

W portalu Naszemiasto.pl Gniezno wywiad z Grzegorzem Mądrym na temat istoty modelarstwa jako dobremu sposobowi na rodzinne spędzanie wolnego czasu. - "Wakacje to czas odpoczynku. Wielu ludzi wyjeżdża na wczasy, odpoczywa od codziennego rytmu pracy. Jednak, gdy nie dopisze pogoda, zamiast bezczynnie siedzieć w domu, można stworzyć coś własnego,tak jak to robi Grzegorz Mądry."...
więcej »

VI Chełmżyński Festiwal Modelarski

 W dniach 22-23 lipca 2017 roku nasza reprezentacja uczestniczyła w Chełmzyńskim Festiwalu Modelarskim. Impreza bardzo dobrze przygotowana przez organizatorów, duża ilość modeli i wiele wcześniej nie widziana bardzo cieszyła odwiedzających i uczestników. Nasza sześcioosobowa reprezentacja, wróciła z dobrymi wrażeniami i wyróżnieniami.
więcej »

Pożegnaliśmy naszego kolegę Piotra Stempowskiego

 11 lipca 2017 w godzinach rannych, po długiej walce z chorobą, zmarł nasz kolega Piotr Stempowski. Był jednym z członków założycieli ISMR, do czasu kiedy mu zdrowie na to pozwalało piastował funkcje w zarządzie, ale przede wszystkim był wspaniałym kolegą, zawsze pomocny, bezpośredni. 
więcej »

V Warszawska Fiesta Modelarska - dzień dugi

 Dalszy ciąg czyli drugi dzień, a tam opis wrażeń z Fiesty i wykaz nagród, które my odebraliśmy i też wręczyliśmy
więcej »

V Warszawska Fiesta Modelarska 3 czerwca 2017

 Na Warszawską Fiestę nasza reprezentacja wybrała się w dziewięcioosobowym skladzie, jeden samochód wyruszył z Wrocławia i przy okazji zabrał niezrzeszonego modelarza, dwa samochody z Inowrocławia i po jednym z Włocławka i Bydgoszczy. Dziewieciu naszych reprezentantów zdobyło wyróżnienie (łacznie 16). Andrzej Kamiński zdobył Grand Prix Kartonowych Modeli Pojazdów Cywilnych, Robert Pietrygała odebrał Nagrodę Specjalną od koszalińskich modelarzy, a Grzegorz Mądry Nagrodę Specjalna od modelarzy z Mińska Mazowieckiego. W konkursie punktowym Artur Domański zdobył 3 miejsce, Robert Pietrygała 2 i 3 miejsce, a Grzegorz Mądry 1 miejsce.
więcej »

Festiwal Modelarski Kraków 2017

  Skromnym dwu osobowym składem Grzegorz i Robert z żoną, wybraliśmy się do Krakowa na Festiwal Modelarski. Impreza na tyle ważna w kalendarzu, że wypada, aby ISMR i tam się zaprezentował. Pierwsze miejsce w konkursie punktowym, cztery wyróżnienia, oraz trzy nagrody specjalne przypadły nam w udziale. 
więcej »

VI Bałtycki Festiwal Modelarski

W Koszalinie na VI Bałtyckim Festiwalu Modelarskim nasza reprezentacja zdobyłanień oraz trzy nagrody specjalne. Ponadto zabrane zostały modele niezrzeszonych juniorów i młodzików, którym też z wielką przyjemnościa przywieźliśmy dyplomy, medale i nagrody rzeczowe za ich prace.
więcej »
13ikm-pl

13ikm-gb

13IKM-es

13IKM-ru

Aeroplan

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Solino

Master

Bilmodel

Filar

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

FirsttoFight

GWS

MPK