UWAGA !!! WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW ISMR 24.10.2020 10:00
1272 modele można było zobaczyć na 13 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 27-28 kwietnia 2019
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR otrzymał 144 wyróżnienia, 23 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
UWAGA !!! WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW ISMR 24.10.2020 10:00
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
Rok 2019 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Na tym pasku głupot się nie wypisuje !

Aktualności

10 sierpnia 2013 sobota - Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych

Odbyło się kolejne spotkanie modelarzy. Upalny początek sierpnia groził małą frekwencją, Jednak dwa dni intensywnego polewania całej okolicy, a może i większej części Polski uratowało sytuację.

Jako pierwszy przybył obciążony kilkukrotną absencją Leszek. Była dopiero piętnasta, więc lokal na przywitanie tak szacownego grona nie był przygotowany. Leszek musiał się nachodzić za mną po różnych zakamarkach aby nadrobić przekaz tego co należało powiedzieć poprzednio i poprzednio i jeszcze bardziej poprzednio.A że wymowną niezwykle Leszek osobą jest, żal mi było wychodzić do innego pomieszczenia, aby wynieść lub przynieść coś co pomocne w przearanżowaniu pomieszczenia było. Wkrótce przybył też Kamil (też maruder) i pokazał Sturmtigera z AFV w 1:35.  Niestety przez zagadanie fotki nie zrobiłem, ale żadna strata, bo tyle co Kamil przy nim dorabia oceniane jest na jeszcze kilka miesięcy pracy. pokażemy następnym razem.

Oglądając Sturma nawet nie zauważyłem jak tu się tłoczno zrobiło. Podawałem rękę na powitanie odruchowo, nie zwracając uwagę komu, bo opowieści Leszka zeszły na zamierzchłe czasy kiedy to kontrabanda była nieodłącznym elementem życia społecznego. Tu pomocny okazał się niezbędnik 50-latka.

W przeciwnym kącie naszego miejsca spotkań było jeszcze większe skupisko dyskutantów, bo temat był niezwykły i leżał centralnie na stole. A tematem przewodnim był model Wilgi w skali 1:32 wykonany przez GEMa od podstaw. Pracy przy nim jeszcze sporo, ale to co najważniejsze, niemal gotowa bryła wraz z poszyciem cieszyła nasze oczy i dłonie.

Starałem się, bardzo starałem się przybliżyć "plan lekcji" naszego Stowarzyszenia na Wrzesień, ale wszyscy żyli jeszcze wakacjami i w zasadzie zostałem zignorowany. To samo dotyczyło wielkich zmian w komunikacji i transparentności wewnątrz ISMR i tu pełna klęska, zgromadzenie odmówiło posłuszeństwa i zajęła się tematami "marynistycznymi" czyli tym co zwykle.

Wróciłem więc do dyskusji o kontrabandzie, ale szybko temat został wyparty przez tematykę konkursów modelarskich, ich organizacji i organizowania zasad sędziowania. Tu wiadomo temat rzeka, a w zasadzie ocean. Gdzie z wielką siłą idealistyczne i piękne fale myśli zderzały się z twardymi skałami rzeczywistości. Niemniej ustawiczne forsowanie przeszkód skalnych musi wreszcie dać piękny widok na ocean spokoju. Tak to też w wielkim uniesieniu zderzaliśmy się nawzajem słowem i silną ripostą. 

Miał być Krystian i dopracowywać swoje podstawki, ale czy to w obawie przed spartoleniem, czy innej przyczyny uciekł nach heimat czyli do Berlina. Z pracy do tej pory miał daleko na nasze spotkania, dlatego też jakoś mu to usprawiedliwialiśmy. Niemniej Hiszpania czy Belgia nie jest na końcu świata i samoloty latają, a rowerzysta na ścieżce ma pierwszeństwo. Tym razem jednak, mimo że przysłał przed spotkaniem usprawiedliwienie, będzie musiał popracować nad załagodzeniem niedosytu spowodowanym jego absencją.

Reszta spotkania przebiegła we wzorowej, przyjacielskiej atmosferze, a co i o czym się jeszcze mówiło tego nikt nie spamięta. Tak mniej więcej około dobranocki, ubywało towarzystwa. Lecz długie Polaków rozmowy toczyły się jeszcze do północy.

Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy do galerii

Za obecnych czyli: Leszka, Kamila, Jakuba, Puchacza, Bogusia, Kryspina, Roberta, Andrzeja, GEMa, Roberta, Piotra, Michała, Mateusza, Łukasza, Mikołaja, Andrzeja, Kacpra, Dominika, Łukasza i MiSzy listę obecności podpisuję.

 

dodano: 2013-07-28
« powrót
Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

GWS

MPK