1025 modeli zgłoszono na 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 22-23 kwietnia 2017
14 kwietnia 2018 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Najbliższy wyjazd 17-18.03.2018 NOWY TOMYŚL - IV Konkurs Modeli Kartonowych
19-20 maja 2018 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI
Rok 2017 ISMR - 170 wyróżnionych modeli i 42 puchary i nagrody specjalne
Najbliższy wyjazd 17-18.03.2018 KOSZĘCIN - VII Koszęciński Festiwal Modelarski
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
14 kwietnia 2018 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Najbliższy wyjazd 24-25.03.2018 BYTOM - XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski
Najbliższy wyjazd 7-8.04.2018 WROCŁAW - VII Wrocław Model Show

Aktualności

Łambinowice 3-5.11.2017 XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych

Do Łambinowic wybraliśmy się raczej wcześnie, bo startowaliśmy z Bydgoszczy przed piątą , ale w zaskakująco dobrych humorach. O wpół do szóstej byliśmy już u Wojtka który te humory nam jeszcze poprawił. Szybko dopakowaliśmy Dustera modelami chłopaków i dalej w drogę. W czasie drogi Krzysiek wprowadzał mnie w niuanse łambinowskiego sędziowania i przed jedenastą byliśmy już na miejscu. Pogoda świetna, miejsce fajne i klimatyczne. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i wciągnęli na listę sędziowską. Trochę czasu zajęło nam rozstawienie modeli i ręczna rejestracja, bo jednak się w samochodzie niemało ich się zmieściło. W sumie wystawiliśmy 30 modeli. Potem szybkie logowanie w pobliskim motelu, gdzie jak się okazało apartamenty dzieliliśmy z chłopakami z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego. Razem wróciliśmy na salę przywitać się z kolejnymi uczestnikami i pooglądać konkurencje. Na konkursie pojawili się przedstawiciele praktycznie z całej Polski oraz Czech z Krokonoskiego IPMS wystawiając ponad 360 modeli, w znamienitej większości na doskonałym poziomie. O 14 grochóweczka a pół godziny później odprawa sędziowska i .....do pracy. Sędziowanie wyglądało nieco inaczej gdyż do komisji powołano nas 17 spośród wystawiających modele i komisja nie została podzielona na podkomisje, tylko w całości oceniała poszczególne kategorie. Mimo moich obaw poszło całkiem sprawnie i tylko w kilku miejscach werdykt powstawał poprzez głosowanie. Chociaż przy klasie kartonowych pojazdów gąsienicowych wynik głosowania trzeciego miejsca wyniósł 9 do 8. Po sędziowaniu gospodarze zaprosili nas na prelekcję dotyczącą nieznanych kart z historii Flotylli Pińskiej. Prelekcja okraszona była ciekawymi i często niepublikowanymi zdjęciami. Mnie osobiście niesamowicie zainteresowała. Po prelekcji odpoczynek i integracja. Tym razem integracja stała pod znakiem potraw regionalnych i rozpoczęła się dżemem ze świni........u nas pospolicie zwanym smalcem.....a potem się zaczęło: schaby, boczki, kiełbasy, sery, papryczki, grzybki, nalewki, wina i krupnik (jakieś 45%), a wszystko domowego wyrobu uczestników. NIEZŁE. A kiedy Sędzia Główny zaproponował po szklaneczce burbona nasze rozpieszczone podniebienia u większości powodowały tęskne spoglądanie ku krupnikowi... Niedzielę z Krzyśkiem rozpoczęliśmy długim spacerem po terenie byłego obozu, a po obiedzie zakończenie konkursu.
Podsumowując nasz wyjazd uzyskaliśmy następujące wyniki:
Krzysztof
- nagroda specjalna - za najlepszy samolot/śmigłowiec w barwach polskich Mi6A,
- drugie miejsce w kategorii okręty podwodne karton - Trieste,
- wyróżnienie w kategorii śmigłowce karton - Mi6A,
Bogdan
- drugie miejsce w kategorii samoloty odrzutowe karton - Mig 21
- trzecie miejsce w kategorii samoloty i śmigłowce karton - PZL P11c,
- trzecie miejsce w kategorii samoloty wielosilnikowe karton - Wellington
Pan_Adaś
- wyróżnienie w kategorii pojazdy kołowe karton - taczanka wz. 1926
Andrzej Kozłowski
- trzecie miejsce w kategorii samoloty śmigłowe plastyk -bSpitfire Mk IX
Ja
- drugie miejsce w kategorii budowle karton - wieża wodna Bydgoszcz Główna

Nagrodę naszego Stowarzyszenia wręczyliśmy koledze Witoldowi Wołyńcowi z Nysy za świetny model łodzi żaglowej Flatiie. Obejrzeć go można będzie w galerii przygotowanej przez Krzysztofa.

Nagrody uzyskali również sympatycy naszego Stowarzyszenia których modele wystawialiśmy. Nasz junior Mikołaj Smółka wyróżnienie w kategorii inne plastyk za Avro Racera i Kryspin drugie miejsce w kategorii samoloty wielosilnikowe karton - Ki-45 Toryu i trzecie miejsce w kategorii samoloty odrzutowe - F-104 Starfighter.
Po wręczeniu nagród sprawne pakowanie i trasa do Bydgoszczy. Zaczęliśmy wcześnie, skończyliśmy późno, ale impreza bardzo udana i mam wrażenie że owocna. Warta odwiedzenia w przyszłym roku.

[Piotr Gaca]

dodano: 2017-11-08
« powrót
12ikm-pl

12ikm-gb

12IKM-es

12IKM-ru

Aeroplan

Hobby2000

Cobi

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Solino

Master

Bilmodel

Filar

Wamod

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

Yahu

Aeroklub Kujawski

Muzeum Lotnictwa Kraków

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz

MiniReplika

Pancerny Klin

Muzeum Marynarki Wojennej

JSC

Toro