21 października 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
1025 modeli zgłoszono na 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 22-23 kwietnia 2017
21 października 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
COLBERG MODEL SHOW - 3 wyróżnienia dla Krzysztofa Zabłockiego i po jednym dla Bogdana Ensmingera i Piotra Gacy
23 września 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
COLBERG MODEL SHOW - 3 wyróżnienia dla Krzysztofa Zabłockiego i po jednym dla Bogdana Ensmingera i Piotra Gacy
<
21 października 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2017 - 128 wyróżnionych modeli i 41 pucharów i nagród specjalnych

9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 2015

Festiwal Modeli Kartonowych

 

 

Nie było podziału na standard i waloryzowane.
Do modeli nie była wymagana dokumentacja.
Jeden modelarz mógł zgłosić dowolną ilość modeli, ale wyróżniony mógł być tylko jeden najlepszy model jednego modelarza w klasie.
Klasy zostały rozegrane bez względu na ilość zgłoszonych modeli.

Komisje sędziowskie przyznawały do trzech równorzędnych wyróżnień. W przypadku innej ilości modeli zasługujących na wyróżnienie, ta ilość mogła być za zgodą sędziego głównego zmieniona.
Decyzje komisji sędziowskiej były ostateczne i nie podlegały oprotestowaniu.
Organizator dopuszczał możliwość podzielenia klas jeśli ilość zgłoszonych modeli na to pozwalała.

 

KLASY Modeli 

KS-01 Samoloty dwupłatowe
KS-02 Samoloty tłokowe jednosilnikowe
KS-03 Samoloty tłokowe wielosilnikowe
KS-04 Samoloty odrzutowe
KS-05 Szybowce
KS-06 Śmigłowce
KS-07 Rakiety

KP-01 Pojazdy gąsienicowe
KP-02 Pojazdy kołowe cywilne (tu ratownicze, budowlane itp)
KP-03 Pojazdy kołowe wojskowe
KP-04 Pojazdy szynowe z napędem
KP-05 Pojazdy szynowe bez napędu

KO-01 Okręty nawodne (cywilne pływadła też)
KO-02 Okręty podwodne
KO-03 Żaglowce

KB-01 Budowle

KF-01 Figurki, pojazdy fantasy, broń klasa łączona

ZASADY OCENY


Modele zostały ocenione na zasadzie "podoba nie podoba".

Członkowie ISMR nie mogli zgłaszać modeli do oceny festiwalowej, ale mogli swoje modele zgłosić jako modele wystawowe.
Modele nagrodzone w poprzednich edycjach konkursów w Inowrocławiu nie mogły być zgłoszone do oceny. Mogły być zgłoszone jako model wystawowy.

 


WYNIKI KOŃCOWE

KB-01 Modele Kartonowe  - Budowle
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1134 Dom jednorodzinny 1:87 Alicja Bogusz Junior SP74 Wrocław
1186 Świetlica Wiejska we Franciszkowie 1:87 Anna Bogusz Junior SP74 Wrocław
1208 Osiedle domków jednowrodzinnych   Wiktoria Chełminiak Junior Inowrocław
1234 Diorama Zabudowa Wiejska   Maksymilian Rumiński Junior Sierakowice
1072 Zamek Chęciny 1:250 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
1226 Wilczy Szaniec 1:25 Dariusz Chojnacki Senior Toruń
1102 Kościół Szczecin-Dąbie 1:150 Wojciech Staręga Senior NGM Nowy Tomyśl
1100 Zamek 1:150 Klaudiusz Wojtuszek Senior CKSiR Bestwina
KF-01 Modele Kartonowe  - Figurki, pojazdy fantasy, broń klasa łączona
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1127 Smok brak Jerzy Bogusz Junior SP74 Wrocław
1066 Papużki 1:1 Magdalena Kołpa Junior Combat Chełmża
1204 Charrizard ? Piotr Marczak Junior Sp2 Barcin
1098 Smok - Maciej Moś Junior CKSiR Bestwina
1097 Urlich von Jungingen 1:9 Dariusz Ochman Junior CKSiR Bestwina
1241 Makieta zwierząt   Monika Pawłowska Junior Inowrocław
1045 OPTIMUS PRIME - Krzysztof Twardowski Junior SM Wągrowiec
1073 Jurand 1:9 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
1158 Dalmatyńczyk x Marcel Wiśniewski Junior Świetlica wiejska Gnojno
1214 Robot   Bartosz Witkowski Junior Inowrocław
1222 Krzyżak 1:9 Dariusz Chojnacki Senior Toruń
1075 LeFH 18/40 1/16 Jacek Kozłowski Senior GOKSiR Łambinowice
1261 WH40K Robot szturowy   Mateusz Przybylski Senior Inowrocław
1104 Robot Lens Head Type B 1:??? Wojciech Staręga Senior NGM Nowy Tomyśl
KO-01 Modele Kartonowe  - Okręty nawodne (cywilne pływadła też)
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1216 Titanic   Oliwier Magrecki i zespół Junior Inowrocław
1094 Monika III - Maksymilian Moś Junior CKSiR Bestwina
1219 Kuter 1:50 Grzegorz Tuszyński Junior Inowrocław
1258 SS Kraków 1:200 Marcin Chrapkowski Senior Bydgoszcz
1105 Szent Istvan 1:200 Dariusz Fabian Senior NGM Nowy Tomyśl
1061 HMS Colombo 1:200 Łukasz Fuczek Senior KM Orzeł
1213 HMS Lance 1:200 Witold Kosiński Senior Pancelot Warszawa
1112 ASKOLD 1:400 Andrzej Łopatniuk Senior DELFIN Gdańsk
1218 IJN ISE 1:300 Adam Rutkowski Senior Lubawa
1162 NISSHIN 1:200 Mirosław Stawiak Senior Flisak Stalowa Wola
1025 Strażak 3 1:50 Andrzej Woś Senior Kutno
KO-02 Modele Kartonowe  - Okręty podwodne
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1245 ORP Orzeł 1:72 Sławomir Adamczak Senior Orzeł Gniezno
1079 K-278 Komsomolec 1:200 Łukasz Fuczek Senior KM Orzeł
1137 U-BOOT typ VIIc 1:100 Łukasz Mańkowski Senior WLKP Poznań
KO-03 Modele Kartonowe  - Żaglowce
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1203 Viking 1:100 Jakub Antczak Junior Sp2 Barcin
1254 Statek Żaglowy   Krzysztof Banasiuk Junior Inowrocław
1114 Koga 1:72? Jerzy Bogusz Junior SP74 Wrocław
1233 Viktory 1:200 Jerzy Dończyk Senior Świecie
1220 Bollona 1:96 Marek Matuszczak Senior Toruń
1232 Mayflower 1:200 Sławomir Skorupski Senior Świecie
KP-01 Modele Kartonowe  - Pojazdy gąsienicowe
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1069 PzInż 10TP 1:25 Wiktor Prokop Junior Combat Chełmża
1039 T-54 obr. 1951 1:25 Kamil Anduła Senior Toruń
1022 Type 4 Ka Tsu 1/25 Jerzy Cholewa Senior WLKP Poznań
1048 2k11 Krug 1:25 Karol Ciesielski Senior Leszno
1077 Steyr RSO PaK 40 1/25 Jacek Kozłowski Senior GOKSiR Łambinowice
1235 SD KFZ 184 "Ferdynand" 1:25 Jacek Małkowski Senior Warszawa
1200 Vt-34 Czechosłowacki ciągnik ewakuacyjny 1:24 Marek Reszka Senior Toruń
1206 Churchill VII MkIV 1:25 Krystian Sęda Senior Łódź
1207 BAT-M 1:25 Krystian Sęda Senior Łódź
KP-02 Modele Kartonowe  - Pojazdy kołowe cywilne (tu ratownicze, budowlane itp)
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1116 Radiowóz 1:32 Anna Bogusz Junior SP74 Wrocław
1119 Radiowóz 1:32 Zuzanna Bogusz Junior SP74 Wrocław
1139 STAR A28 1:43 SZYMON KRYNICKI Junior SP WIRY
1242 Karetka pogotowia   Monika Pawłowska Junior Inowrocław
1166 Fiat Ducato Ambulans 1:50 Amelia Pepol Junior Olsztyn
1120 Ambulans 1:32 Martyna Starzycka Junior SP74 Wrocław
1248 Straż pożarna 1:32 Julia Stefańska Junior Inowrocław
1142 MERCEDES-BENZ AG 1:43 STANISŁAW STEFAŃSKI Junior SP WIRY
1110 Tarpan Honker Straż 1:32 Marcin Targoński Junior Olsztyn
1084 Volvo 240 1:25 Piotr Zieliński Senior KM Orzeł Przeciszów
KP-03 Modele Kartonowe  - Pojazdy kołowe wojskowe
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1096 Patrol saperski 1:43 Bartłomiej Dzida Junior CKSiR Bestwina
1237 Patrol Saperski 1:32 Julia Stefańska Junior Inowrocław
1262 RollsRoyce Pattern 1:25 Mateusz Bartkowiak Senior Poznań WLKP
1050 9P113 Łuna-M 1:25 Karol Ciesielski Senior Leszno
1033 Zis 5 Cyserna 1:25 Bartosz Kokoszka Senior Koszalin
1038 75 mm armata polowa wz. 1897 1:25 Piotr Targoński Senior Olsztyn
1042 PAK 40 1:25 Tomasz Twardowski Senior SM Wągrowiec
1043 Polski Samochód Pancerny wz.34 1:25 Tomasz Twardowski Senior SM Wągrowiec
KP-04 Modele Kartonowe  - Pojazdy szynowe z napędem
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1132 Spalinowóz z platformą brak Anna Bogusz Junior SP74 Wrocław
1131 Spalinowóz z platformą brak Julia Jaworska Junior SP74 Wrocław
1046 Lyd1-211 1:45 Krzysztof Twardowski Junior SM Wągrowiec
1071 Geshutzwagen 1:25 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
1227 Pociąg Wojskowy Whiton 1:50 Dariusz Chojnacki Senior Toruń
1089 Pociąg Pancerny 1:25 Michał Cisowski Senior KM Orzeł Przeciszów
1107 PLM07-275 1:25 Tadeusz Hankiewicz Senior Gdynia
KS-01 Modele Kartonowe  - Samoloty dwupłatowe
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1138 Fokker DVII 1:33 Łukasz Mańkowski Senior WLKP Poznań
1160 Airco DH 9 1;33 Mirosław Stawiak Senior Flisak Stalowa Wola
1161 Aviatik B.I 1:50 Mirosław Stawiak Senior Flisak Stalowa Wola
KS-02 Modele Kartonowe  - Samoloty tłokowe jednosilnikowe
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1211 Samolot Harward 1:33 Wiśniewski Jakub Junior Bydgoszcz
1215 Samolot Zlin 156 1:8 Bartłomiej Mikołajczak Junior Inowrocław
1068 Me 109G 1:33 Wiktor Prokop Junior Combat Chełmża
1164 F4F Wildcat 1:33 Kacper Zieliński Junior Olsztyn
1199 PWS-50 1:72 Krzysztof Frankowski Senior WLKP
1196 PZL P-23 Karaś 1:33 Janusz Lemański Senior GEKO/Gliwice
1236 A6M5 Mitsubishi 1:33 Jacek Małkowski Senior Warszawa
KS-03 Modele Kartonowe  - Samoloty tłokowe wielosilnikowe
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1209 KI-45 TORYU 1:33 Kryspin Borakiewicz Senior Bydgoszcz
1197 PZL P-37B Łoś 1:33 Janusz Lemański Senior GEKO/Gliwice
KS-04 Modele Kartonowe  - Samoloty odrzutowe
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1115 F-16C 1:80 Jerzy Bogusz Junior SP74 Wrocław
1062 F-104C 1:33 Łukasz Fuczek Senior KM Orzeł
1136 MIG-15 1:33 Łukasz Mańkowski Senior WLKP Poznań
1143 Lockheed F-104C Starfighter 1:33 Paweł Opała Senior GEKO
1024 Tornado 1:33 Andrzej Woś Senior Kutno
KS-05 Modele Kartonowe  - Szybowce
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1202 SZD-18 Czajka 1:72 Jakub Antczak Junior Sp2 Barcin
1198 szybowiec BYDGOSZCZANKA (1925) 1:72 Krzysztof Frankowski Senior WLKP
KS-06 Modele Kartonowe  - Śmigłowce
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1018 Puma 1:33 Dariusz Bieńkowski Senior Kutno
1034 Bell AH-1 F Cobra 1:33 Bartosz Kokoszka Senior Koszalin
1040 Mi-2 wersja wojskowa 1:33 Tomasz Twardowski Senior SM Wągrowiec
KS-07 Modele Kartonowe  - Rakiety
Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
1081 Saturn V 1:50 Kamil Gorzkowski Junior KM Orzeł Przeciszów
1064 Proton M - Wojciech Bochenek Senior KM Orzeł Przeciszów
1090 Energia + Buran 1:100 Sylwester Kluczny Senior CKSiR Bestwina
1092 Mercury 1:50 Piotr Niemczyk Senior CKSiR Bestwina
             

 

Pliki do pobrania:

9ikm-karton.pdf
dodano: 2015-04-27
« powrót
Aeroplan

Hobby2000

Cobi

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Solino

Master

Bilmodel

Filar

Piekuś

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

Yahu

Muzeum Lotnictwa Kraków

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz

MiniReplika

Pancerny Klin

Muzeum Marynarki Wojennej

FirsttoFight