21 października 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
1025 modeli zgłoszono na 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 22-23 kwietnia 2017
21 października 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
COLBERG MODEL SHOW - 3 wyróżnienia dla Krzysztofa Zabłockiego i po jednym dla Bogdana Ensmingera i Piotra Gacy
23 września 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
COLBERG MODEL SHOW - 3 wyróżnienia dla Krzysztofa Zabłockiego i po jednym dla Bogdana Ensmingera i Piotra Gacy
<
21 października 2017 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2017 - 128 wyróżnionych modeli i 41 pucharów i nagród specjalnych

8 Inowrocławski Konkurs Modelarski 2014

Festiwal Modeli Kartonowych

Nie ma podziału na standard i waloryzowane.
Do modeli nie jest wymagana dokumentacja.
Jeden modelarz może zgłosić dowolną ilość modeli, ale wyróżniony może być tylko jeden najlepszy model jednego modelarza w klasie.
Klasa zostanie rozegrana bez względu na ilość zgłoszonych modeli.
Komisje sędziowskie przyznają trzy równorzędne wyróżnienia. W przypadku innej ilości modeli zasługujących na wyróżnienie, ta ilość może być za zgodą sędziego głównego zmieniona.
Decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.
Organizator dopuszcza możliwość łączenia lub podzielenia klas jeśli ilość zgłoszonych modeli na to pozwoli.

 

KLASY Modeli

KS1 Samoloty dwupłatowe
KS2 Samoloty tłokowe jednosilnikowe
KS3 Samoloty tłokowe wielosilnikowe
KS4 Samoloty odrzutowe
KS5 Szybowce
KS6 Śmigłowce
KS7 Rakiety

KP1 Pojazdy gąsienicowe
KP2 Pojazdy kołowe cywilne (tu ratownicze, budowlane itp)
KP3 Pojazdy kołowe wojskowe
KP4 Pojazdy szynowe z napędem
KP5 Pojazdy szynowe bez napędu

KO1 Okręty nawodne (cywilne pływadła też)
KO2 Okręty podwodne
KO3 Żaglowce

KB1 Budowle

KF1 Figurki, pojazdy fantasy, broń klasa łączona

ZASADY OCENY

Modele zostaną ocenione na zasadzie "podoba, nie podoba".

Członkowie ISMR nie mogą zgłaszać modeli do oceny festiwalowej, ale mogą swoje modele zgłosić jako modele wystawowe.
Modele nagrodzone w poprzednich edycjach konkursów w Inowrocławiu nie mogą być zgłoszone do oceny, ale mogą być zgłoszone jako model wystawowy.
Komisje będą pracować w formule jawnej, tzn. zawodnicy mogą przebywać na sali wystawowej. Zawodnicy pod żadnym pozorem nie mogą włączać się do prac komisji (zgłaszać sugestie, uwagi, wykonywać gesty) takie zachowanie skutkować będzie bezwzględną dyskwalifikacją.


WYNIKI KOŃCOWE

Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
KB-01  Modele Kartonowe  - Budowle
1115 Studnia w Kazimierzu Dolnym 1/25 Filip Chyła Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1204 Parking Miejski   Oliwier Magrecki Junior Inowrocław
1054 Latarnia Nowy Port 1:150 Maciej Piwoński Junior Combat Chełmża
1057 Rotunda Św Prokopa 1:150 Wiktor Prokop Junior Combat Chełmża
1018 KOCHLOWICE 1:150 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
1218 Blatna 1:250 Jacek Małkowski Senior Warszawa
1036 Szczecin Dębie 1/150 Marek Skrzypek Senior SM Wągrowiec
KF-01   Modele Kartonowe  - Figurki, pojazdy fantasy, broń
1065 Ozdobnik Lirogłowy 1:1 Jakub Antczak Junior SP 2 Barcin
1110 Koń 1/9 Ela Bochniak Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1122 Józef Piłsudski 1/9 Wojtek Delekta Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1118 York 1/5 Kasia Kostek Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1031 LENS HEAD TYP B 1/25 Twardowski Krzysztof Junior SM Wągrowiec
1107 Krzyżak 1/9 Wojtek Nużka Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1066 Beagle - Martyna Ojczenasz Junior SP 2 Barcin
1016 TYDYRIUM  Prom Kosmiczny 1:97 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
1076 Bofors 40mm 1:16 Jacek Kozłowski Senior GOKSiR Łambinowice
1226 USS Sulaco 1:430 Marcin Wesołowski Senior Strzelno
KO-01   Okręty nawodne (cywilne pływadła też)
1152 ORP Batory   Pawewł Marczak Junior Bydgoszcz
1100 Monika III 1/100 Alan Miłkowski Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1059 ORP Horodyszcze 1:100 Wiktor Prokop Junior Combat Chełmża
1002 IJN Tsugaru 1:200 Jerzy Cholewa Senior WLKP Poznań
1090 Nisshin 1/200 Tomasz Guz Senior KM Mini Krasnystaw
1191 IJN Akizuki 1:200 Piotr Jenger Senior WLKP Poznań
KO-02   Modele Kartonowe  - Okręty podwodne
1041 U-Boot Seehund 1:25 Bartosz Bochenek Senior Trier
1150 USS Archerfish 1:200 Jacek Bułgajewski Senior SPM Szczecin
KO-03   Modele Kartonowe  - Żaglowce
1142 Koga Elbląska z 1350r 1:100 Marek Reszka Junior Toruń
KP-01  Modele Kartonowe  - Pojazdy gąsienicowe
1064 Type 1 Ho-Ki 1:25 Piotr Marczak Junior SP 2 Barcin
1196 Ciągnik Artyleryjski C2P 1:25 Maciej Olechnowicz Junior SPM
1141 Type 1 Ho-Ki 1:25 Marek Reszka Junior Toruń
1007 KUB 1:16 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
1126 Sd.kfz. 166 Brummbar 1:25 Piotr Jamer Senior GOKSiR Łambinowice
1136 7TP dwuwieżowy 1:25 Piotr Targoński Senior Olsztyn
KP-02   Modele Kartonowe  - Pojazdy kołowe cywilne (tu ratownicze, budowlane itp)
1117 Honker POLICJA 1/32 Kasia Kostek Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1146 Fiat 621 Polski samochód pożarniczy 1:25 Marek Reszka Junior Toruń
1127 Lanz Bulldog 1:25 Piotr Jamer Senior GOKSiR Łambinowice
1037 Jelcz GCBA 13/48 1/25 Witold Sadowski Senior GLCP Elbląg
1080 MAN TGS 28,320 śmieciarka REMONDIS 1/32 Stanisław Śliwiński Senior Świetlica Wiejska Franciszków
KP-03   Modele Kartonowe  - Pojazdy kołowe wojskowe
1154 Samochód panc. wz.34 1:25 Jakub Czaplewski Junior Bydgoszcz
1032 Chevrolet 1/25 Twardowski Krzysztof Junior SM Wągrowiec
1013 LUNA 1:25 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
1075 Kfz. 13 1:25 Jacek Kozłowski Senior GOKSiR Łambinowice
1133 Samochód pancerny Wz. 34 1:25 Piotr Targoński Senior Olsztyn
KP-04   Modele Kartonowe  - Pojazdy szynowe z napędem
1200 Bn2t Freudenstein 1:25 Jacek Olechnowicz Junior SPM
1199 Parowóz Wąskotorowy T2-71 1:25 Maciej Olechnowicz Junior SPM
1147 Lokomotywa EL.200 1:45 Marek Reszka Junior Toruń
1009 SM42-999 1:25 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
1010 TY-23 1:25 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
1224 Okz 32 1:25 Adam Jarod Senior Hornet Bydgoszcz
KP-05   Modele Kartonowe  - Pojazdy szynowe bez napędu
1055 Wagon pancerny 1:25 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
1011 Wagon Transportowy + Karl Great 1:25 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
KS-01   Modele Kartonowe  - Samoloty dwupłatowe
1120 Hanriot HD-2 1/33 Wojtek Delekta Junior Świetlica Wiejska Franciszków
1201 Ansaldo A1 Balilia 1:50 Jacek Olechnowicz Junior SPM
1081 Rumpler C.I 1/33 Stanisław Śliwiński Senior Świetlica Wiejska Franciszków
1131 Gloster Sea Gladiator 1:33 Piotr Targoński Senior Olsztyn
KS-02   Modele Kartonowe  - Samoloty tłokowe jednosilnikowe
1139 PWS-50 1:33 Wiktor Musik Junior SP2 Barcin
1144 Pfalz E.1 wer. wojskowa 1:33 Marek Reszka Junior Toruń
1155 P-51 Mustang 1:50 Jakub Wiśniewski Junior Bydgoszcz
1079 Bellanca J-300 Specjal 1/33 Stanisław Śliwiński Senior Świetlica Wiejska Franciszków
1132 Curtiss P-40E 1:33 Piotr Targoński Senior Olsztyn
1026 KI-61 1/33 Twardowski Tomasz Senior SM Wągrowiec
KS-03   Modele Kartonowe  - Samoloty tłokowe wielosilnikowe
1042 P38-G Lightning 1:33 Bartosz Kokoszka Senior Koszalin
1023 PZL P.37 Łoś 1/33 Twardowski Tomasz Senior SM Wągrowiec
KS-04   Modele Kartonowe  - Samoloty odrzutowe
1156 F-104 Starfighter 1:33 Kryspin Borakiewicz Senior Bydgoszcz
KS-06   Modele Kartonowe  - Śmigłowce
1021 Mi-2 Wersja Cywilna 1/33 Twardowski Tomasz Senior SM.Wągrowiec
KS-07   Modele Kartonowe  - Rakiety
1019 ENERGIA + BURAN 1/97 Sławomir Grzesik Senior SM Wągrowiec
dodano: 2014-02-25
« powrót
Aeroplan

Hobby2000

Cobi

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Solino

Master

Bilmodel

Filar

Piekuś

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

Yahu

Muzeum Lotnictwa Kraków

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz

MiniReplika

Pancerny Klin

Muzeum Marynarki Wojennej

FirsttoFight