1025 modeli zgłoszono na 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 22-23 kwietnia 2017
9 grudnia 2017 Wigilijne Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
8 wyróżnień i jedna nagroda specjalna w ŁAMBINOWICACH na XVI Konkursie Modeli Redukcyjnych
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
9 grudnia 2017 Wigilijne Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
14 wyróżnień i 1 nagroda specjalna w GRUDZIĄDZU na VIII Festiwalu Modelarskim
Rok 2017 ISMR - 147 wyróżnionych modeli i 41 pucharów i nagród specjalnych
9 grudnia 2017 Wigilijne Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych

8 Inowrocławski Konkurs Modelarski 2014

Festiwal Modeli Plastikowych

Nie ma podziału na standard i waloryzowane.
Do modeli nie jest wymagana dokumentacja.
Jeden modelarz może zgłosić dowolną ilość modeli, ale wyróżniony może być tylko jeden najlepszy model jednego modelarza w klasie.
Klasa zostanie rozegrana bez względu na ilość zgłoszonych modeli.

Komisje sędziowskie przyznają do trzech równorzędnych wyróżnień. W przypadku innej ilości modeli zasługujących na wyróżnienie, ta ilość może być za zgodą sędziego głównego zmieniona.
Decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.
Organizator dopuszcza możliwość podzielenia klas jeśli ilość zgłoszonych modeli na to pozwoli.
 

KLASY Modeli

PS 1 Samoloty i śmigłowce w skali 1:144
PS 2 Samoloty do roku 1930 skala 1:72
PS 3 Samoloty do roku 1930 skala 1: 48 i większe.
PS 4 Samoloty z napędem śmigłowym 1/72 i mniejsze
PS 5 Samoloty z napędem śmigłowym 1/48
PS 6 Samoloty 1/32 i większe
PS 7 Samoloty z napędem odrzutowym 1/72 i mniejsze
PS 8 Samoloty z napędem odrzutowym 1/48
PS 9 Szybowce i samoloty sportowe i turystyczne
PS 10 Samoloty pasażerskie
PS 11 Śmigłowce 1/72 i mniejsze
PS 12 Śmigłowce 1/48 i większe
PS 13 Pojazdy kosmiczne

PF 1 Figurki piesze 90 mm (1:20) i większe
PF 2 Figurki piesze 89 mm (1:21) i mniejsze
PF 3 Figurki konne 90 mm (1:20) i większe
PF 4 Figurki konne 89 mm (1:20) i mniejsze
PF 5 Figurki fantasy
PF 6 Popiersia

PP 1 Czołgi 1/35
PP 2 Czołgi 1/72
PP 3 Pojazdy kołowe 1/35
PP 4 Pojazdy kołowe 1/72
PP 5 Artyleria samobieżna 1:35
PP 6 Artyleria samobieżna 1:72
PP 7 Pojazdy gąsienicowe i kołowe 1/48
PP 8 Artyleria 1/35
PP 9 Artyleria 1/72 1/48
PP 10 Pojazdy szynowe 1:72
PP 11 Pojazdy szynowe 1:35

PC 1 Ciężarowe
PC 2 Osobowe
PC 3 Specjalne (strażackie, policja, pogotowie, techniczne/holowniki)
PC 4 WRC i Tuningowane
PC 5 Motocykle 1/24 i mniejsze
PC 6 Motocykle 1/16 i większe

PO 1 Statki i okręty 1:700 i mniejsze
PO 2 Statki i okręty 1:400 i większe
PO 3 Żaglowce
PO 4 Okręty podwodne

PD 1 Dioramy lotnicze
PD 2 Dioramy lądowe
PD 3 Dioramy morskie

PWP Wszystko pozostałe co przywieziecie

ZASADY OCENY

Modele zostaną ocenione na zasadzie "podoba, nie podoba".

Członkowie ISMR nie mogą zgłaszać modeli do oceny festiwalowej, ale mogą swoje modele zgłosić jako modele wystawowe.
Modele nagrodzone w poprzednich edycjach konkursów w Inowrocławiu nie mogą być zgłoszone do oceny, ale mogą być zgłoszone jako model wystawowy.
Komisje będą pracować w formule jawnej, tzn. zawodnicy mogą przebywać na sali wystawowej. Zawodnicy pod żadnym pozorem nie mogą włączać się do prac komisji (zgłaszać sugestie, uwagi, wykonywać gesty) takie zachowanie skutkować będzie bezwzględną dyskwalifikacją.
Zawodnik może być poproszony do komisji w celu złożenia wyjaśnień, w takiej sytuacji ma prawo odpowiadać ściśle na zadane pytanie, jakiekolwiek uwagi ponadto będą skutkowały dyskwalifikacją.


WYNIKI KOŃCOWE

Nr  nazwa skala imię nazwisko wiek klub
PC-01   Modele Plastikowe -  Ciężarowe
2324 Scania 143 Streamline 1:24 Krzysztof Głos Senior Inowrocław
2347 Scania R500 8x4 1:24 Piotr Jakubczak Senior Modelarze Redukcyjni Archeo Łask
PC-02   Modele Plastikowe - Osobowe
2416 Mini Morriss Jasia Fasoli 1:24 Krysia Mazur Junior Szczecin
2385 Corvette convertible 69 1:24 Marek Reszka Junior Toruń
2121 Cheavy Camaro ss/r5 1:25 Adrian Syrocki Junior Combat Chełmża
2194 Mercury Cougar 1969 1:25 Jarek Geniusz Senior Gdańsk
2035 '58 Chevy Impala Drag 1:25 Marcin Morawski Senior Szczecin
2259 Mini Cooper 1275s Mk.1 'Blue' 1:24 Jakub Reszka Senior Toruń
PC-04   Modele Plastikowe - WRC i Tuningowane
2197 McLaren Mercedes MP4/13 1:20 Paweł Głodek Senior Łapino
2320 Chevy Monte Carlo ( Donk ) 1:24 Krzysztof Głos Senior Inowrocław
2217 Alfa Romeo 158 1:24 Piotr Jamer Senior GOKSiR Łambinowice
PC-06   Modele Plastikowe - Motocykle 1/16 i większe
2195 Yamaha YZR-M1 1:12 Paweł Głodek Senior Łapino
PD-01   Modele Plastikowe - Dioramy lotnicze
2206 Ostatni Lot 1:72 Jacek Minich Senior Iskra Bogatynia
2240 D-DAY 1:72 Przemysław Ruciński Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2465 Bracia Wright pierwszy lot silnikowy 1:39 Marek  Żuraw Senior Inowrocław
PD-02   Modele Plastikowe - Dioramy lądowe
2395 Diorama Front Wschodni 1:35 Bartosz Adamczak Junior Orzeł Gniezno
2243 Kircholm 1:72 Paweł Dąbrowski Junior MDK 6 Bydgoszcz
2238 Stalingradzka zasadzka 1:35 Maciej Majewski Junior MDK nr 6 Bydgoszcz
2399 Diorama Normandia 1:35 Sławomir Adamczak Senior Orzeł Gniezno
2225 Rosja 1942 1:35 Maciek Chomicz Senior Wrocław
2271 Wybuch 1/35 Robert Gadkowski Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2418 Przed burzą 1:35 Radosław Mazur Senior Szczecin
2215 Baza Remontowa 1/35 Artur Stańczyk Senior Warszawa
PD-3   Modele Plastikowe - Dioramy morskie
2349 Diorama Morska "Dwie Legendy" 1:350 Witold Kosiński Senior Pancelot Warszawa
2133 Schwimm-RSO 1:35 Łukasz Piaskowski Senior Tczew
PF-01   Modele Plastikowe - Figurki piesze powyżej 89 mm (1:20)
2076 Rycerz Francuski 1:16 Kamil Waszczyński Junior Olsztyn
2077 Żołnież niemiecki 1:35 Kamil Waszczyński Junior Olsztyn
2407 Oficer Grenadierów Regiment Pawłowski 1813 Armia Rosyjska   Norbert Kujawski Senior Hercules III Poznań
2381 Marechal ney   Michał Walczak Senior Toruń
PF-02   Modele Plastikowe - Figurki piesze 89 mm (1:21) i mniejsze
2106 5KDP Monte Cassino 1:35 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
2136 Miles Christi 75mm Tomasz Kuiński Senior KPM Koszalin
2382 Hospitaller Knight XII C   Michał Walczak Senior Toruń
PF-03   Modele Plastikowe - Figurki konne powyżej 54 mm (1:33)
2409 Krzyżowiec Szpitalnik Jerozolima 1020   Norbert Kujawski Senior Hercules III Poznań
PF-04   Modele Plastikowe - Figurki konne 54 mm (1:32) i mniejsze
2213 Taureg 54 MM Artur Stańczyk Senior Warszawa
PF-05   Modele Plastikowe - Figurki fantasy
2140 Alicja i królik w kamizelce 54mm Milena Kuińska Junior Koszalin
2141 Bax&Max 28mm Maksymilian Kuiński Junior Koszalin
2063 Lord Nurgl 28mm Kamil Waszczyński Junior Olsztyn
2153 The Gatekeeper 1/32 Mariusz Bieńczyk Senior Wołomin
2138 Khorne 28mm Tomasz Kuiński Senior KPM Koszalin
2379 Le Petit Chaperon   Michał Walczak Senior Toruń
PF-06   Modele Plastikowe - Popiersia
2139 Ruda Lila 1:9 Milena Kuińska Junior Koszalin
2244 Jan Onufry Zagłoba herbu Wczele 1:9 Andrzej Buder Senior Olsztyn
2134 After the Battle 1:9 Tomasz Kuiński Senior KPM Koszalin
2390 Spartan King   Michał Walczak Senior Toruń
PO-01   Modele Plastikowe - Statki i okręty 1:700 i mniejsze
2198 USS Arizona 1/700 Tomasz Guz Senior KM Mini Krasnystaw
2354 Samuel Faner CVE-6 1:700 Jerzy Obrzanowski Senior IPMS Świdnica
PO-02   Modele Plastikowe - Statki i okręty 1:400 i większe
2451 Niszczyciel HMS Eskimo 1:350 Marek  Flizek Senior KPM Koszalin
PO-03   Modele Plastikowe - Okręty podwodne
2396 ORP Sęp 1:700 Bartosz Adamczak Junior Orzeł Gniezno
2168 Uboot IX A 1:350 Konrad Jagieło Junior GOKSiR Łambinowice
2157 ORP Orzeł 1:700 Mateusz Zapotoczny Junior MDK Świdnica
2274 U boot Typ IX C 1:200 Jacek Bułgajewski Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2449 Okręt podwodny I-19 1:350 Marek  Flizek Senior KPM Koszalin
2189 Okret podwodny U-21 (klasa II B) 1/144 Marcin Wawrzynkowski Senior Koszaliński Pluton Modelarski
PP-01   Modele Plastikowe - Czołgi (i pojazdy wsparcia) 1/72
2095 Cromwell 1:72 Szymon Gruźlewski Junior Combat Chełmża
2264 TPz1 FUCHS A4 1:72 Marek Reszka Junior Toruń
2079 M2A2 Bradley 1:72 Kamil Waszczyński Junior Olsztyn
2185 Sherman M4A2 1:72 Jarosław Dryszcz Senior GOKSiR Łambinowice
2295 Sherman M4A1(76)W 1/72 Andrzej Lis-Kujawski Senior Olsztyn
2401 Kingtiger 1:35 Jakub Łagódka Senior Orzeł Gniezno
PP-02   Modele Plastikowe - Czołgi (i pojazdy wsparcia) 1/35
2227 Hetzer 1:35 Mikołaj Chomicz Junior Wrocław
2040 Pz.Kpfw IV ausf.B 1:35 Konrad Dzik Junior Warszawa
2357 KW-1 1:35 Kuba Kudyba Junior Warszawa
2152 Pzkpfw III 1/35 Mariusz Bieńczyk Senior Wołomin
2052 Pzkpfw IV ausf. J 1:35 Marek Gręzicki Senior KPM Koszalin
2055 T-55 AM2 Wołna 1/35 Andrzej Ligocki Senior Sulejówek
2214 M7 Priest 1/35 Artur Stańczyk Senior Warszawa
PP-03   Modele Plastikowe - Pojazdy kołowe 1/72
2263 Scammel Tank Transporter 1:76 Marek Reszka Junior Toruń
2092 Ural-375D 1:72 Łukasz Stanisławski Junior Combat Chełmża
2170 Kfz. 13 1:72 Błażej Środa Junior GOKSiR Łambinowice
2284 Chevrolet C15A (cab.11) 1/72 Andrzej Lis-Kujawski Senior Olsztyn
2255 TPz1 Fuchs 1:72 Kuba Pionko Senior Modelarze Redukcyjni - Łask
2166 Wz. 34 I 37mm 1:72 Paweł Sarna Senior GOKSiR Łambinowice
PP-04   Modele Plastikowe - Pojazdy kołowe 1/35
2041 GAZ 233014 STS Tigr 1:35 Konrad Dzik Junior Warszawa
2075 Daimler MK2 1:35 Kamil Waszczyński Junior Olsztyn
2013 Dingo 2A2 1:35 Maciej Bedyński Senior Elbląg G.L.C.P.
2412 M35A2 Cargo Truck 1:35 Bartosz Falk Senior Hercules III Poznań
2267 GMC 1/35 Robert Gadkowski Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2054 M1078 LMTV 1/35 Andrzej Ligocki Senior Sulejówek
PP-05   Modele Plastikowe - Artyleria samobieżna 1:72
2113 Katiusza 1:72 Szymon Grajkowski Junior Combat Chełmża
2124 Elefant 1:72 Paweł Kiciński Junior Combat Chełmża
2151 Pzkpfw IV + Flak 37 1/72 Mariusz Bieńczyk Senior Wołomin
2280 Sd.kfz. 7/2 3,7cm Flak 1:72 Jacek Bułgajewski Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2126 Nashorn 1:72 Marek Wantowski Senior Combat Chełmża
PP-06   Modele Plastikowe - Artyleria samobieżna 1:35
2447 Grille 1:35 Marcin Kościelski Junior MDK-6 Bydgoszcz
2118 AS-90 Howitzer 155mm 1:35 Kornel Pałaszewski Junior Combat Chełmża
2410 Sd.kfz 7/1 1:35 Bartosz Falk Senior Hercules III Poznań
2269 ZSU-23-4 Szyłka 1/35 Robert Gadkowski Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2220 M 42 Duster 1:35 Grzegorz Kostulski Senior TKM Hercules Toruń
PP-07   Modele Plastikowe - Pojazdy gąsienicowe i kołowe 1/48
2115 Autoblinda AB43 1:48 Szymon Grajkowski Junior Combat Chełmża
2093 Supacat Jackal 1:48 Szymon Gruźlewski Junior Combat Chełmża
2393 Supacat coyote 1:48 Stanisław Luboński Junior Orzeł Gniezno
2304 PzKpfw IV H 1/48 Stefan Frankiewicz Senior GLCP Elbląg
2128 T-34 1:48 Michał Kutyła Senior Combat Chełmża
PP-08  Modele Plastikowe - Artyleria 1/72 i 1/48
2100 PAK40 1:72 Jakub Kołpa Junior Combat Chełmża
2415 Armata 12-funtowa 1:16 Paweł Szkopek Senior Nysa
PP-09   Modele Plastikowe - Artyleria 1/35
2117 ZiS3 1:35 Szymon Grajkowski Junior Combat Chełmża
2089 PAK43 1:35 Maciej Piwoński Junior Combat Chełmża
2270 Flak 36 1/35 Robert Gadkowski Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
2047 8,8cm Flak 37 L/56 1:35 Marek Gręzicki Senior KPM Koszalin
2221 Bofors Mk III 1:35 Grzegorz Kostulski Senior TKM Hercules Toruń
PP-11   Modele Plastikowe - Pojazdy szynowe 1:35
2430 AB 40 Autoblinda Ferroviavia 1:35 Krzysztof Podolski Senior Radom
PS-01  Modele Plastikowe - Samoloty i śmigłowce w skali 1:144
2169 Su-47 1:144 Błażej Środa Junior GOKSiR Łambinowice
2174 Dornier Alphajet 1:144 Mikołaj Cieśliński Senior GOKSiR Łambinowice
PS-02  Modele Plastikowe - Samoloty do roku 1930 skala 1:72
2333 Nieuport N.28 C-1 1:72 Łukasz Stanisławski Junior Combat Chełmża
2060 Friedrichshafen FF.49 1/72 Przemysław Litewka Senior Poznań
PS-03  Modele Plastikowe - Samoloty do roku 1930 skala 1: 48 i większe
2083 Albatros D.II 1:48 Paweł Hanuszczak Senior MDK Świdnica
2222 Fokker E.II Eindecker 1:48 Dariusz Jakubczak Senior Modelarze Redukcyjni - Łask
2335 RE 8 1:32 Rafał Jerzak Senior Wierzyce
2059 Airco DH.2 1/32 Przemysław Litewka Senior Poznań
PS-04   Modele Plastikowe - Samoloty z napędem śmigłowym 1/72 i mniejsze
2397 Ju-87 1:72 Bartosz Adamczak Junior Orzeł Gniezno
2149 F-51D Mustang 1:72 Jakub Kołpa Junior Combat Chełmża
2103 V-22 Osprey 1:72 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
2156 A6M2b Zero 1:72 Mateusz Zapotoczny Junior MDK Świdnica
2210 PZL 12(H) 1/72 Jarosław Gorczak Senior Hercules III Poznań
2237 PBM-3D Mariner 1:72 Przemysław Ruciński Senior Szczecinski Paprykarz Modelarski- Szczecin
PS-05   Modele Plastikowe - Samoloty z napędem śmigłowym 1/48
2146 F4U-1A 1:48 Konrad Dzik Junior Warszawa
2101 P-38J Droopset 1:48 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
2160 Messerschmitt Bf 109 F-2 1:48 Mateusz Zapotoczny Junior MDK Świdnica
2084 Lublin R XIII TER 1:48 Jacek Andrzejewski Senior SPM Szczecin
2196 MQ-9 Reaper 1:48 Paweł Głodek Senior Łapino
2369 TBM -1c Avenger 1:48 Krzysztof Skibicki Senior Gdynia
PS-06   Modele Plastikowe - Samoloty 1/32 i większe
2096 F4F-4 Martlet MkV 1:32 Szymon Gruźlewski Junior Combat Chełmża
2355 Curtis p-40 K Warhawk 1:32 Ireneusz Balcerzak Senior Modelarze Redukcyjni - Łask
2352 F-16 CG 1:32 Andrzej Gołębiewski Senior Poznań
2344 He 219 A2 1:32 Aleksander Sadowski Senior Grodzisk Wielkopolski
PS-07   Modele Plastikowe - Samoloty z napędem odrzutowym 1/72 i mniejsze
2097 MiG-23 1:72 Jakub Kołpa Junior Combat Chełmża
2155 Saab J-35J Draken 1:72 Mateusz Zapotoczny Junior MDK Świdnica
2200 EF-2000 TYPHON II 1/72 Krzysztof Bytniewski Senior IPMS ŚWIDNICA
2306 MiG-29 1:72 Michał Frątczak Senior Modelarze Redukcyjni Łask
2148 F-8 Crusader 1:72 Dariusz Jakubczak Senior Modelarze Redukcyjni - Łask
2439 A-37 Dragonfly 1:72 Piotr Kruk Senior Radom
PS-08   Modele Plastikowe - Samoloty z napędem odrzutowym 1/48
2223 Su-7 1:48 Dariusz Jakubczak Senior Modelarze Redukcyjni - Łask
2435 Mig-21MF 1:48 Marcin Kwiatkowski Senior Radom
2299 Harrier 1:48 Piotr Miler Senior Koszalin
PS-09   Modele Plastikowe - Szybowce i samoloty sportowe i turystyczne
2104 DFS Olympia 1:72 Joanna Wantowska Junior Combat Chełmża
2421 RWD 17W 1:72 Krzysztof Fituch Senior Radom
2209 RWD 5bis 1/72 Jarosław Gorczak Senior Hercules III Poznań
2368 MS-2 1:48 Krzysztof Skibicki Senior Gdynia
PS-10   Modele Plastikowe - Samoloty pasażerskie
2425 Fokker F VII/3M 1:72 Krzysztof Fituch Senior Radom
PS-11   Modele Plastikowe - Śmigłowce 1/72 i mniejsze
2098 H04S-3 1:72 Jakub Kołpa Junior Combat Chełmża
2361 Mi-2 1:72 Kinga Skibicka Junior Gdynia
2423 Kamov Ka-56 1:72 Krzysztof Fituch Senior Radom
2433 Mi-24 1:72 Kacper  Mazur Senior Radom
PS-12   Modele Plastikowe - Śmigłowce 1/48 i większe
2432 SW-4 Puszczyk 1:48 Marcin Kwiatkowski Senior Radom
WP-01   Modele Plastikowe - Wszystko Pozostałe co Przywiezieciee
2364 Kolekcja LiM w lotnictwie polskim 1:72   IPMS Świdnica Senior IPMS Świdnica
dodano: 2014-02-25
« powrót
Aeroplan

Hobby2000

Cobi

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Solino

Master

Bilmodel

Filar

Piekuś

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

Yahu

Muzeum Lotnictwa Kraków

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz

MiniReplika

Pancerny Klin

Muzeum Marynarki Wojennej

FirsttoFight