Bitwa Północ
Południe

Szranki modelarskie będą się odbywać tradycyjnie, na stołach.

Jednak dla zobrazowania kto będzie reprezentował modelarzy z tych dwóch rejonów Polski została wymyślona ta hipotetyczna mapa, gdzie realny jest tylko teren i przedstawiciele. My nie będziemy zakłócać spokoju kuracjuszom i prawdziwa bitwa będzie się odbywać wyłącznie na argumenty przy stołach z modelami.

 

 

Siły północy
A ISMR dla bezpieczeństwa schowało się za mury tężni za murami też znalazł się B PION jako, że Grudziądz to miasto - garnizon.

C Gdański DELFIN broni drogi przez most (większej wody nie znaleźliśmy, trudno, będziecie pływać między kaczkami)

Do pierwszego szyku północ wystawia swoje papierowe wojsko. Wiadomo bitwę zaczyna artyleria, łucznicy i procarze dlatego D WLKP obrzuci wroga pyrami.

Królewskie Gniezno z E Orłem na tarczy centralnie, przyjmie na siebie pierwszy impet natarcia.

Z ASG słynący F KOSZALIŃSKI PLUTON MODELARSKI w krzach się przyczai gdzie dobrze zamaskowany przygotuje nacierającym niespodziankę.

W sukurs Delfinom przybyły siły morskie G z Gdańska Karaluchem przezywany, a na drugiej flance H z Sopotu Balrog wielce technologicznie maszynerią zaawansowaną wystawić postanowił.

Jest też I UPS z Gdyni, który to jako Trójmiasta reprezentant się mieni, onże to pancerne swe zagony rozstawił aby bronić bocznej bramy, gdy Delfin i Delfina ustąpić będą musieli.

J na prawym skrzydle przy koszalińskich hufcach ustawia się wojownik z Obornik Wlkp. Tamże to psychologiczna wojna się rozegra, wróg może nie chcieć podejść.

K Pierwszy z Miasta Łodzi wojownik też już stoi w pogotowiu, umieszczon w sadzawce, bo z łodzi będzie we wrogów praskać pyrami za pomocą wiosła, a pyry mu poznanaki podrzucać będą.

L Nowotomyski Ośrodek Kultury wzięliśmy sobie za mury bo przecież w garnizonie jakiś KO-wiec musi być.

M Piotr z Darłowa jak czajnik się w krzach na lewej flance zaczai i wystawiał będzie tylko dziubek bacząc czy Lublin skrzydło obejść nie zamierzy. Na ławeczce w cieniu drzewek N dzidas poczywa sobie, a dlaczego ? ... bo Pił_a.

 

A Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych B Modelarnia PION Grudziądz
C Modelarnia DELFIN Gdańsk D WLKP Poznańska Kartonowa Pyra
E Modelarnia ORZEŁ Gniezno F Koszaliński Pluton Modelarski
G Karaluch - Gdynia H Balrog - Sopot
I UPS - Trójmiasto J Oskar - Oborniki WLKP
K macritepll - Łódź L Ośrodek Kultury - Nowy Tomyśl
M Piotrkur - Darłowo N dzidas - Piła
       

 

 

   

 

Siły południa
1 IPMS Świdnica i 2 Sudety już pole zarezerwowało, a że w boju już doświadczenie zdobyło poprowadzi siły południa do boju.

Papierowym Pyrom pola daje 3 ORZEŁ z Przeciszowa wzmocni on plastikową linię natarcia IPMS.

4 Wschodnie Lubelskie hufce z ZTS wzmocnią południe, jeśli nie swą potęgą to ruskimi ... pierogami (bo przednie tam lepią)

 

1 IPMS Świdnica 2 IPMS Sudety
3 ORZEŁ Przeciszów 4 ZTS Lublin